logo
08/08
06/08
05/08
04/08
03/08
2 ...

У МОЗ роз’яснили, як переселенцям відновити втрачені медичні документи

04-08-2022 12:17115

У МОЗ роз’яснили, як переселенцям відновити втрачені медичні документи
Фото: ілюстративне

Через тимчасову окупацію або активні бойові дії на певних територіях країни робота медико-соціальних експертних комісій значно ускладнена або є неможливою.

 

У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я роз'яснило, як внутрішнім переселенцям, зокрема особам з інвалідністю, відновити втрачені через війну медичні документи.

не працюють комісії в Луганській і Донецькій областях, а також діє обмежена кількість комісій у Херсонський, Харківській та Запорізькій областях.

Натомість в Україні продовжують працювати медико-соціальні комісії там, де попри ведення бойових дій є можливість їх функціонування та зберігаються відносно безпечні умови для життя.

На сьогодні усі медико-соціальні експертні комісії в центральних і західних регіонах працюють у штатному режимі й мають змогу допомогти усім ВПО у відновлені й отримані втрачених довідок МСЕК.

МОЗ нагадує, що протягом дії воєнного стану й шести місяців після його припинення/скасування українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно й незалежно від місця проживання чи перебування.

Відповідно до постанови КМУ від 08.03.2022 № 225 https://bit.ly/3cZlbRO

Якщо внутрішньо переміщеній особі необхідно пройти медико-соціальну експертну комісію, а документи залишилися на окупованій території чи втрачені, то слід діяти в залежності від того, яка саме документація потрібна.

Детальніше ознайомитися з інформацією про те, як відновити втрачені документи, можна в інфографіці #МОЗ нижче.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news