logo
19/08
18/08
2 ...

Вперше у Західній Україні: у Львові лапароскопічно прооперували хворого на рак дванадцятипалої кишки

06-08-2022 17:10247

Вперше у Західній Україні: у Львові лапароскопічно прооперували хворого на рак дванадцятипалої кишки
Фото: пресслужба Львівської міської ради

51-річного пацієнта з Львівської області скерували до Першого медоб’єднання Львова видаляти камені з жовчної протоки. Та медики виявили у нього рак дванадцятипалої кишки. Це була надскладна операція, яку провели вперше у Західній Україні.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Чоловіка скерували до львівської лікарні святого Пантелеймона з іншого медичного закладу. Пацієнта турбували жовтизна шкіри та біль у правому підребер'ї.

Під час операції керівник блоку панкреато-біліарної рентген-інтервенційної ендоскопії Адріан Квіт запідозрив злоякісні зміни при виході жовчної протоки та підшлункової залози в дванадцятипалу кишку, звідки взяли біопсію. Це була випадкова знахідка, яку звичайні обстеження не показали б.

Відтак, провели мультидисциплінарну комісію із залученням суміжних спеціалістів – хірургів та онкологів, щоб визначити тактику лікування. Медики провели лапароскопічну панкреатодуоденальну резекцію – тобто малоінвазивно, через 5-10мм проколи, видалили дванадцятипалу кишку, жовчні протоки з жовчним міхуром та частину підшлункової залози. Далі виконали реконструктивний етап. Усе пройшло успішно.

Медики наголошують: пацієнту пощастило, що захворювання виявили на ранній стадії – без лімфатичних вузлів та метастаз. Зараз його чекає медикаментозне лікування.

Важливо! Рак великого дуоденального сосочка дванадцятипалої кишки та підшлункової залози зустрічається у 2% пацієнтів із злоякісними новоутвореннями і обумовлює 5% усіх смертей, спричинених онкологією. Тому лікарі закликають  усіх звертати увагу на будь-які симптоми та вчасно звертатися до спеціалістів.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news