logo
04/10
03/10
02/10
01/10
2 ...

Іран заборонив жінкам зніматися в рекламі

07-08-2022 16:58321

Іран заборонив жінкам зніматися в рекламі
Фото: соцмережі

Міністерство культури та орієнтації Ісламської Республіки Іран (ІРІ) заборонило жінкам зніматися в рекламі. 

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на «Радіо свобода».

«Міністерство орієнтації Ірану повідомило рекламним агентствам, що з огляду на посилення урядом так званого закону про хіджаб і цнотливість жінкам тепер заборонено з'являтися в рекламі», - йдеться у повідомленні.

Відповідний лист був надісланий міністерством на вихідних після того, як було опубліковано рекламне відео компанії-виробника морозива Domino. На відео жінка, з накинутим на голову шарфом, але відкритим обличчям, їде сама за кермом автомобіля, а потім смакує морозивом.

Урядове агентство назвало рекламу «злочином» і засудило використання актриси, заявивши, що така реклама веде до «пропаганди аморальності» в суспільстві.

Ця заборона була введена на тлі того, що іранська влада посилює репресії щодо жінок, вимагаючи від них дотримання закону, який передбачає обов’язкове носіння хіджабу в громадських місцях.

Указ президента Ібрагіма Раїсі від 5 липня про застосування закону про носіння хіджабу призвів до створення нового списку обмежень того, як жінки можуть одягатися. На вулицях більше активніше та жорсткіше стали працювати патрулі так званої «поліції моралі», а в соціальних мережах з'явилися відео, на яких поліцейські затримують жінок, силою саджають їх у фургони та везуть.

Після наказу Раїсі жінкам, яких визнають такими, що не дотримуються норм закону, забороняють заходити до державних установ, банків та громадського транспорту.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news