logo
26/02
25/02
24/02
2 ...

Запорізька АЕС працює з ризиком витоку радіації, також високою є пожежна небезпека – Енергоатом

08-08-2022 11:37557

Запорізька АЕС працює з ризиком витоку радіації, також високою є пожежна небезпека – Енергоатом
Фото: chas.news

Періодичний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ упродовж останніх днів спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

У результаті атаки на Запорізьку АЕС, на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків, про це повідомляє Енергоатом.

«Внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека», - йдеться у повідомленні.

Повідомляється також про пошкодження датчиків  радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС.

Український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

«ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається», - зазначили в «Енергоатомі».

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати й виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України.

Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів для примусу росії звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль України заради безпеки всього світу.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news