logo
04/10
03/10
30/09
29/09
28/09
2 ...

На Золочівщині відбулися літературно-мистецькі фестини «Світло Маркіяна»

08-08-2022 19:56296

На Золочівщині відбулися літературно-мистецькі фестини «Світло Маркіяна»

У неділю, 7 серпня, на Підлиській горі Білій, що у Золочівському районі, на просторій поляні поміж природоохоронних територій Національного природного парку «Північне Поділля», що поруч із величним меморіальним хрестом, встановленим на честь 100-річчя від дня народження будителя національної свідомості українців Галичини отця М.Шашкевича, уже традиційно відбулися літературно-мистецькі фестини «Світло Маркіяна».

Розпочалося дійство архієрейської літургією на честь вшанування пам’яті Великого Галичанина, яку відслужив єпископ-помічник Львівської архієпархії владика Володимир Груца у співслужінні із місцевими священниками Золочівського деканату УГКЦ.

У своїй проповіді владика Володимир сказав: «В першу неділю серпня наші життєві стежини вже традиційно ведуть на Золочівщину до Підлисся на Білу гору. І нашим орієнтиром є отой хрест, який видніється здалека. Тут, посеред чудових краєвидів відпочиває людська душа і розмовляє з Творцем». Також єпископ зазначив, що сьогодні ми із великою вдячністю вступаємо на рідну землю Маркіяна Шашкевича, ходимо стежками його дитинства, молодості. «Нехай приклад нашого життя буде світлом для тих людей, які ще Бога не пізнали або відійшли від Нього», – додав владика Володимир.

Окрім архієрейської літургії єпископ Володимир Груца, разом зі священниками, відслужили поминальну панахиду на могилі воїнів Української галицької армії, що поруч із величним хрестом.

Продовжилися фестини «Світло Маркіяна» мистецькою програмою, у якій взяли участь: хоровий колектив із села Зимна Вода під керівництвом Мирона Дацка, співачки-аматорки Марічка Фурсенка, дует сестричок Вероніки і Віолети Песік, вокальний дует Неля Мельник та Марія Чуха, співаки Володимир Посполита і Роман Дук, народний танцювальний колектив «Первоцвіт» Золочівського палацу культури ім. Ігоря Білозіра під керівництвом Юрія Сидоровича, вокальний колектив «Гроно калинове» церкви Св.Іллі із села Єлиховичі, окремі співачки народного хору «Промінь» із села Зозулі Золочівського району під керівництвом Віри Пайончковської  та інші.

Модератором та ведучою мистецького дійства була начальниця відділу з питань культури Золочівської міської ради Марія Квас.

Михайло Шишка, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Фото автора