logo
04/10
03/10
02/10
2 ...

рф розпочала процес підключення ЗАЕС до Криму, а це дуже небезпечно – Енергоатом

09-08-2022 21:10300

рф розпочала процес підключення ЗАЕС до Криму, а це дуже небезпечно – Енергоатом
Фото: ЗАЕС

росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української.

Про це повідомив президент Енергоатому Петро Котін під час сьогоднішнього телемарафону.

Котін пояснив, що росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу із Криму.

«Персонал Росатому передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму. Передумовою цієї програми є пошкодження ліній зв'язку ЗАЕС із енергосистемою України. Щоб переключити ЗАЕС на Крим, їй потрібно погасити весь південь України – окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Це написано у програмі. Після цього вони починають знову підключати області від підстанції в Джанкої, поступово доходять до Каховської, а потім зпочинають живити ЗАЕС. Після чого її (ЗАЕС – ред.) вже неможливо підключити до української енергосистеми, вона залишиться на російській частоті. Це їхній план, і вони почали його реалізувати», – розповів президент Енергоатому.

Він також зазначив, що це найнебезпечніший режим для ЗАЕС, тому що всі 20 дизельгенераторів, які є на АЕС, мають включитися, а в разі відмови може виникнути ситуація як на "Фукусімі" в Японії.

За його словами, реалізація цього плану полягає в тому, що протягом трьох днів пошкоджено три лінії ЗАЕС, і зараз вона працює із видачею в одну лінію.

Як повідомляли, рашисти погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Російські окупаційні війська обстрілюють із території окупованої Запорізької АЕС підконтрольні Україні населені пункти. Водночас окупанти завдають удари по самій ЗАЕС і погрожують її підірвати. Станція замінована.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news