logo
04/10
2 ...

Прокуратура через суд вимагає повернути Будинок вчених громаді Львова

10-08-2022 16:53253

Прокуратура через суд вимагає повернути Будинок вчених громаді Львова
Фото: Будинок вчених

Галицька окружна прокуратура міста Львова вивчила законність перебування приміщення Будинку вчених у приватній власності.

Вивчивши та проаналізувавши документацію, отриману на вимогу прокуратури, керівником окружної прокуратури подано позов до Господарського суду Львівської області про витребування з незаконного володіння приміщення Будинку вчених, інформує Відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

Як повідомив очільник прокуратури, встановлено, що всупереч чинному законодавству, вищезгадане приміщення знаходиться у приватній власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, хоча будівля належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації. Фактично, будівля Будинку вчених використовується з метою отримання прибутку, що суперечить поняттю неприбуткової організації.

Також встановлено, що приміщення належало до обласної комунальної власності і правових підстав для прийняття розпорядження районною адміністрацією про його передачу у приватну власність не було.

Таким чином, як відзначають у прокуратурі, рішення про передачу майна прийнято з порушенням вимог Цивільного кодексу, Закону України «Про власність», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Прокуратура в суді наполягатиме на поверненні громаді вказаного нерухоме майно у самому центрі Львова загальною площею понад 3200 кв. м.

«Така принципова позиція прокуратури унеможливить в подальшому факти проведення сумнівних масових заходів, в історичній пам’ятці міста Львова, як от молодіжна вечірка, яка відбулась в листопаді минулого року та набула широкого негативного резонансу у ЗМІ», – наголосили у прокуратурі.

Як повідомляли, 27 листопада 2021 року у День пам'яті жертв Голодоморів у львівському Будинку вчених,українські блогери влаштували гучну вечірку з елементами еротики. Це викликало гучний скандал, після якого помер керівник будинку вчених.

Leopolis.news