Швейцарія погодилась представляти інтереси України в рф

https://leopolis.news/post/69354/shveycariya-pogodylas-predstavlyaty-interesy-ukrany-v-rf

10/08/2022

Про це інформує «Європейська правда» із посиланням на керівника пресслужби міністерства закордонних справ Швейцарії Мікеля Штайнера.

«Україна попросила, щоб Швейцарія взяла на себе мандат покровительства для неї в росії. Відповідні переговори були завершені. Для того, щоб мандат покровительства набув чинності, все ще потрібна згода росії», – зазначив він. 

Представник швейцарського МЗС нагадав, що країна активо пропонувала свої «добрі послуги» на початку війни, зокрема майданчика для переговорів та їхньої професійної підтримки.

 Покровительством у дипломатії називають практику, за якої третя держава призначається іншою державою для представлення своїх інтересів у певній іншій державі. Така третя держава має назву «держави-покровительки». 

У червні президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що українська сторона звернулася до Швейцарії з проханням допомогти з наданням консульських послуг для українців, що перебувають у росії. 

Нагадаємо, що Швейцарія вже представляє інтереси громадян Грузії в Росії, оскільки після російського вторгнення 2008 року Тбілісі розірвало дипвідносини з Москвою. У посольстві Швейцарії у Тбілісі є відділ російських інтересів, а в посольстві у Москві – відділ грузинських інтересів. 

24 лютого, у день повномасштабного вторгнення, Україна оголосила про розривання дипломатичних відносин із росією. 

МЗС України також відкликало до Києва тимчасового повіреного у справах України в російській федерації Василя Покотила для проведення консультацій і розпочало евакуацію українського посольства в Москві. 

При цьому Україна не розірвала консульські відносини з росією – відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року. 

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news