logo
30/11
29/11
28/11
27/11
2 ...

Удар по базі в Саках став найбільшою втратою росавіації з часів Другої світової – CNN

11-08-2022 13:39612

Удар по базі в Саках став найбільшою втратою росавіації з часів Другої світової – CNN
Фото: РБК-Україна

Вибухи на території військового аеродрому «Саки» біля Новофедорівки в окупованому Криму стали нищівним ударом для росіян. Що може свідчити про найбільшу втрату авіації рф за день з часів Другої світової війни.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

«Згідно з дослідженнями CNN, це може бути найбільшою втратою військової авіації москви за один день з часів Другої світової війни», пише видання.

Так, науковий співробітник Азіатського інституту Гріффіта та колишній пілот ВПС Австралії Пітер Лейтон дослідив супутникові знімки Planet Lab, які зафіксували авіабазу Саки до і після вибухів.

В CNN припускають, що знищені військові літаки могли бути бомбардувальниками Су-24 і багатоцільовими винищувачами Су-30.

Також науковець зазначив, що ще два літаки були пошкоджені та підкреслив, кадри свідчать про те, що це була навмисна атака, а не «нещасний випадок».

«CNN перевірили небагато доступних даних про втрати військової авіації за радянських часів. У сучасній росії немає свідчень про такі значні втрати від одного інциденту за один день», підсумували в дослідженні.

Нагадаємо, 9 серпня в Криму пролунали вибухи на авіабазі «Саки», де дислокувалися російські винищувачі і бомбардувальники, які здійснюють нальоти на материкову Україну.

Наступного дня в Повітряних силах ЗСУ підтвердили знищення дев’яти літаків на аеродромі в окупованому Криму, при цьому відповідальності за ці удари українська сторона на себе не брала, до того ж окупанти самі заявляють про так звану «детонацію» та називають різні суперечливі причини вибухів.

Тим часом видання The New York Times припускає, що удар по авіабазі нібито міг бути нанесений з української зброї. Зокрема, з оперативно-тактичного ракетного комплексу «Грім».

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news