logo
01/12
2 ...

На Самбірщині розпочинається проща до української Кальварії в селі Губичі

13-08-2022 14:452687

На Самбірщині розпочинається проща до української Кальварії  в селі Губичі

Дванадцятий рік поспіль в другу неділю серпня на Самбірщині триває відроджена в Галичині прадавня духовна подія –  багатолюдна проща до Української Кальварії, що в гірському селі Губичі.

Сотні вірян з різних куточків держави приходять до цього відпустового місця, щоб небесній покровительці – Матері Божої Пацлавській розповісти про свої душевні тривоги та отримати розраду, подякувати за життя.  

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.  

Відтак, сьогодні, 13 серпня, о 18 годині у храмі Воскресіння УГКЦ у с. Губичі розпочнеться велика Вечірня з литією, яку очолить отець Михайло Олійник з парафією Перенесення мощей святого Миколая зі с. Залужан. Згодом відбудеться молитва на вервиці в онлайн-трансляції зі світовою спільнотою «Вервиця єднає», а опісля піша хода з іконою Богородиці Пацлавської. 

Насичена духовними заходами для прочан буде неділя, 14 серпня. Паломників при в’їзді до с. Губичі зустрінуть біля могили вояків ОУН УПА. Звідси розпочнеться Хресна дорога лісовими стежками,  молитви біля кожної стації. 

Біля храму Матері Божої Пацлавської прочани зустрінуть Архієрея. Владика очолить  Архиєрейську Божественну Літургію. Важливим елементом буде те, що молодь складе присягу на вірність Христові із благословенням Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Своїм мистецтвом порадують прочан  виступи дитячого духового оркестру «Стривігор», учнів Хирівського ліцею ім. Владики Івана Хоми.

За словами постійних учасників прощі до Кальварії с. Губичі, – це відчуття духовної віднови. Такої нагоди годі пропустити. Адже, прибувши  до цього намоленого відпустового місця, кожний зможе попросити у Богородиці того, що непокоїть особисто і націю – заступництва для України, захисту для наших воїнів та їхньої перемоги над окупантом. 

 Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news