logo
28/02
27/02
26/02
2 ...

Канадські інструктори навчатимуть українських військових у Великій Британії

13-08-2022 14:58555

 Канадські інструктори навчатимуть українських військових у Великій Британії
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Перші 90 військових інструкторів вирушили до Сполученого Королівства, де вони проводитимуть бойову підготовку для українських солдатів у рамках операції ЮНІФАЄР.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ з посиланням офіційну сторінку Армії Канади.

«Ця підготовка складатиметься з поводження зі зброєю, надання першої допомоги на полі бою, польовими вміннями, тактики патрулювання та права збройних конфліктів, а також буде спрямована на те, щоб допомогти Збройним Силам України захистити свою Батьківщину від триваючого незаконного вторгнення росії», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у рамках операції ЮНІФАЄР, канадської військової місії з навчання та розбудови потенціалу в Україні, Збройні Сили Канади надішлють до Сполученого Королівства до 225 військовослужбовців, більшість з яких працюватимуть інструкторами, за підтримки підрозділу командування та управління, для початкового розгортання приблизно чотири місяці. 

Перші курси під керівництвом Канади проходитимуть за гнучкою навчальною програмою, зосередженою на індивідуальних навичках, необхідних для бойових дій на передовій, включно з поводженням зі зброєю, наданням першої допомоги на полі бою, польовими вміннями, тактикою патрулювання та правом збройних конфліктів.

Операція UNIFIER була розпочата в 2015 році на запит українського уряду, а на початку цього року була розширена та продовжена до березня 2025 року. Аспекти місії були тимчасово призупинені після повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року з зобов’язанням відновити навчання, коли і де дозволять умови.

 З лютого 2022 року Канада виділила або надала Україні військову допомогу на суму 626 мільйонів доларів США, включно з артилерійськими гарматами - буксированими 155-мм гаубиця M777 зі змінними стволами та сумісними боєприпасами, а також безпілотниками і броньованими машинами бойової підтримки, а також відповідним навчанням.

  «Незважаючи на жахливе російське вторгнення в Україну, операція UNIFIER тривала, і цей новий аспект є лише останнім у серії заходів Канади, яка підготувала понад 33 000 військовослужбовців Збройних Сил України з 2015 року. Коли ми призупинили навчання минулої зими в Україні, ми чітко сказали, що відновимо навчання, коли з’явиться можливість. Ми виконали обіцянку щодо проведення навчання із наданої Канадою артилерією та боєприпасами у третіх країнах, які тривають. Співпрацюючи зі Сполученим Королівством, ми продовжуватимемо виконувати цю обіцянку. Канада вшановує мужність і відвагу Збройних Сил України і ми продовжуватимемо допомагати їм розвивати навички, необхідні для захисту свободи та незалежності своєї нації» - наголосила Міністерка національної оборони Канади, Шановна Аніта Ананд.

«Канада відома якістю навчання, яке вона надає іншим країнам. Це навчання, як ми бачили, призводить до дуже цінного стратегічного ефекту. З останніх обговорень, таких як в Контактній групі з питань оборони України, цілком зрозуміло, що навчання є критично важливим компонентом для підтримки здатності України захищати себе в короткостроковій та довгостроковій перспективі. Спираючись на вже тісні відносини Збройних Сил Канади зі Збройними Силами України, Канада пишається тим, що співпрацює з країнами-однодумцями, такими як Сполучене Королівство, для подальшої підтримки їхніх потреб у навчанні». – розповів Начальник штабу оборони Збройних Сил Канади генерал Вейн Дональд Ейр.

4 серпня, Міністр оборони Сполученого Королівства  Бен Воллес привітав рішення уряду Канади долучитися до програми підготовки українських військових, яка була ініційована Великою Британією: «Я радий, що Збройні Сили Канади приєднаються до все більш активних міжнародних зусиль із підтримки програми підготовки українських військових у Великій Британії. Канадський досвід дасть подальший імпульс цій програмі та сприятиме тому, щоб українські чоловіки та жінки, які прибувають до Сполученого Королівства для підготовки заради захисту своєї країни, мали доступ до широкого спектра знань і навичок як британських сил, так і наших міжнародних партнерів».

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news