logo
01/10
30/09
29/09
2 ...

Польща планує відмовляти росіянам у видачі віз

14-08-2022 18:27247

Польща планує відмовляти росіянам у видачі віз
Фото: ілюстративне

Варшава підтримує продовження санкцій проти росії, особливо щодо призупинення дії угоди про спрощення візового руху для громадян РФ через її вторгнення в Україну

 

Польща працює над опрацюванням концепції, яка дозволить відмовляти росіянам у видачі віз, повідомляє «Польське радіо» із посиланням на PAP.

Рішення з цього питання планують ухвалити у найближчі тижні.

Міністр закордонних справ Чехії, яка нині головує в Євросоюзі, Ян Ліпавскі хоче обговорити загальне припинення видачі віз для громадян росії на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбудеться в Празі в кінці місяця. До такого рішення також закликає президент України Володимир Зеленський.

В інтерв'ю PAP заступник міністра закордонних справ Пьотр Вавжик заявив, що Польща виступає за продовження санкцій ЄС, особливо щодо призупинення дії угоди про спрощення візового руху для громадян російської федерації. Водночас він визнав, що не всі країни Євросоюзу на це згодні.

«Проти цього виступають великі країни-члени, включаючи Німеччину, Францію та Нідерланди», – сказав Вавжик PAP.

«У зв'язку з тим, що неможливо подолати опір цих країн щодо призупинення дії угоди про спрощення візового руху для громадян РФ, Польща працює над новим рішенням», – повідомив заступник голови зовнішньополітичного відомства.

За його словами, польська дипломатія вже кілька тижнів веде переговори на цю тему з деякими державами-членами та зазначив, що подібний погляд на ці питання мають також Литва, Латвія та Естонія, Чехія та Словаччина.

«Ми можемо очікувати рішення з цього питання в найближчі тижні», – оголосив він.

Заступник глави МЗС також позитивно оцінив рішення, зокрема, Латвії та Естонії, які призупинять або обмежать видачу віз громадянам Росії. Однак він зазначив, що вони були видані занадто пізно – через кілька місяців після початку російського вторгнення в Україну. «Але краще пізно, ніж ніколи», – оцінив він.

Заступник міністра також нагадав, що Польща вже кілька місяців не видає туристичні візи громадянам РФ. Нині їх отримують лише росіяни, які через роботу змушені перетинати польсько-російський кордон, у т.ч. водії вантажівок, дипломати, а також особи з Картою поляка та члени сімей громадян Польщі та інших країн ЄС.

Leopolis.news