logo
04/10
2 ...

У Львові 13-річному хлопцеві успішно пересадили нирку

16-08-2022 14:45267

У Львові 13-річному хлопцеві успішно пересадили нирку
Фото: ЗУСДМЦ

Цієї осені Назару виповниться 13 років. Свій день народження підліток зустрічатиме з новою ниркою, яку йому пересадили в у дитячій лікарні на Дністерській. Родина каже, що це найкращий подарунок, адже тепер хлопчик житиме повноцінним життям, без діалізу та інших пов’язаних обмежень.

Про це повідомляє пресслужба ЗУСДМЦ.

У ЗУСДМЦ Назарчик лікується уже понад 4 роки. З березня 2019 року він отримував замісну терапію методом перитонеального діалізу та супровідну терапію. Близько року тому хлопчика перевели на автоматизований перитонеальний діаліз. Багатодітна родина (крім Назара у сім’ї ще троє дітей) погодилась на пересадку і записали сина у Лист очікування на донорський орган.

Про саме захворювання – хронічну хворобу нирок – ця родина знає багато. У старшої сестри Назара та сама рідкісна недуга – синдром Жубера, при якому спостерігаються важкі поліорганні зміни. 17-річна Соломія уже перенесла дві трансплантації – печінки та нирки, попереду ще одна. Дівчинці планують замінити донорську нирку від мами, яка через 8 років після пересадки перестала нормально функціонувати.

З початком війни Назар із сестрою і мамою вирішили евакуюватись у Польщу. Два місяці вони лікувались у польській клініці. Але все ж повернулись у Львів. Кажуть, вдома і стіни допомагають.

Коли для Назара знайшли потрібну нирку, погодились без вагань. Донором для нього став 29-річний чоловік, який потрапив у ДТП. 

Оперативне втручання фахівці Центру провели спільно із колегами із Першого медичного об’єднання м. Львова. Попри те, що операція була складна і тривала понад 6 годин, батьки задоволені. Нирка працює і син житиме повноцінним життям. Вони глибоко вдячні родичам донора за шанс на одужання для їхнього сина!

«Стан пацієнта наразі не викликає жодних зауважень: підліток добре себе почуває, у нього нормалізувались показники рівня креатиніну та сечовини, достатній діурез, тиск у межах вікової норми. Назар дуже добре переніс трансплантацію і є сподівання, що і в майбутньому не виникне ускладнень», - сказав нефролог лікарні Роман Андруневич.

Принагідно нагадуємо, що у Центрі  можна стати у Лист очікування на трансплантацію органів. Послуга доступна для дітей віком від 0 до 18 років з усієї України.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news