logo
01/12
28/11
26/11
12/11
11/11
10/11
09/11
08/11
07/11
04/11
03/11
29/10
2 ...

Львів’ян закликають здавати опале листя на компостування

31-08-2022 17:13644

Львів’ян закликають здавати опале листя на компостування
Фото: mezhova.otg.dp.gov.ua

ЛКП «Зелене місто» нагадує львів’янам, що на вул. Пластовій, 13 діє міська станція компостування органічних відходів, куди, з-поміж іншого, можна привозити гілля, листя, сухі залишки рослинності, городини. Ці відходи перетворюватимуть у корисний компост для підживлення рослин.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Гілля, листя, сухі залишки рослинності, городини треба компостувати. У результаті ці відходи в поєднанні з харчовими та біопрепаратами перетворюються на компост. Готовий продукт можна використовувати у якості підживлення для рослин.

Зверніть увагу, що спалювання листя негативно впливає на стан навколишнього природного середовища, є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, що тягне за притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Екологічна культура починається з кожного з нас! Будьте відповідальними та бережіть себе», - наголошують у Зеленому місті.

Нагадаємо, що станція компостування органічних відходів запрацювала у Львові на початку 2020 року. Згодом стартував пілотний проєкт із роздільного збору харчових відходів від мешканців міста та бізнесу.

Сортування органіки і її переробка дають можливість в екологічний спосіб зменшити кількість відходів, які потрапляють на захоронення, а для мешканців і бізнесу – заощадити кошти. Послуга із перероблення органіки є безкоштовною для містян та гостей Львова.

До слова, у контейнери для органіки, якими обладнані майже всі контейнерні майданчики у місті, можна викидати такі відходи:

·        залишки сирих овочів і фруктів;

·        шкаралупу яєць;

·        вироби з борошна, залишки кондитерських виробів;

·        заварку від чаю без пакетиків, залишки кави;

·        скошену траву;

·        зів'ялі квіти.

Натомість не можна викидати у контейнери для органічних відходів:

·        м'ясо, рибу, молочні та жирні продукти;

·        тверді побутові відходи;

·        скло та склотару;

·        пластик, кульки, пакети, відходи упаковки, tetra-pac;

·        серветки та паперові вироби;

·        тканинні вироби.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news