logo
05/10
2 ...

На базі міських поліклінік Львова планують створити центри психічного здоров’я

21-09-2022 13:09261

На базі міських поліклінік Львова планують створити центри психічного здоров’я
Фото: Львівської міської ради

Управління охорони здоров’я Львова працює над створенням центрів ментального здоров’я. 

Зараз, у час війни, це особливо актуально, адже вчасна і належна підтримка фахівців допоможе людям подолати кризові стани і покращити психічне здоров’я, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«У Львові є загальна концепція розвитку психічного здоров’я до 2030 року. Зараз ми живемо в часі війни, люди страждають від впливу повітряних тривог, а наші воїни на передовій. Війна – це стрес, біль і втрати. За статистикою, в Україні кожен третій страждає від порушення психічного здоров’я. Пацієнт може навіть не розрізнити, що в нього є таке порушення, а сімейний лікар може розпізнати це і скерувати у центр ментального здоров’я», - пояснюють в міському управлінні охорони здоров’я.

У Львові вже діє два таких центри ментального здоров’я. Перший відкрили торік у консультативній поліклініці при лікарні святого Миколая (міській дитячій лікарні), що на вулиці Орлика. Зараз такий центр запрацював у 5-тій міській лікарні, що на вулиці Чупринки.  

До слова, у таких центрах фахівці проводять професійну діагностику психічного стану, цілісний розбір кожної клінічної ситуації, вибір найкращого методу лікування, консультації суміжних спеціалістів, індивідуальну та групову психотерапії тощо.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news