logo
05/10
04/10
03/10
2 ...

ЄС не визнає заплановані росією «референдуми» в Україні – Боррель

21-09-2022 13:42249

ЄС не визнає заплановані росією «референдуми» в Україні – Боррель
Фото: aa.com.tr

Високий представник ЄС Жозеп Боррель виступив із заявою щодо незаконних «референдумів» у Луганську, Херсоні та Донецьку.

Відповідну заяву розміщено на сайті ЄС.

За словами Борреля, учора так звана «влада», незаконно призначена росією на окупованих нею територіях України, оголосила про підготовку до незаконних «референдумів».

«Це спроба росії легітимізувати свій незаконний військовий контроль, спрямована на силову зміну кордонів України, що є прямим порушенням Статуту ООН, а також незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», – наголосив Високий представник ЄС.

«Європейський Союз рішуче засуджує заплановані незаконні «референдуми», що підважують законну та демократично обрану українську владу, порушують незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та є грубим порушенням міжнародного права. Результати цих референдумів будуть недійсними та не будуть визнані ЄС та його державами-членами», – зазначив він.

Жозеп Боррель нагадав, що з початку вторгнення росія залякувала, незаконно затримувала, катувала та викрадала українських громадян, і значна частина місцевого населення була змушена тікати з окупованих територій.

«Законно обраних представників місцевої влади в деяких випадках було примусово замінено. Доступ до Інтернету, вільних та незалежних ЗМІ, а також свобода слова також були значною мірою обмежені. Відтак, ці незаконні «голосування» за жодних обставин не можна вважати вільним волевиявленням людей, які проживають у цих регіонах в умовах постійної військової загрози та залякування зі сторони росії», – відзначив він.

Високий представник ЄС запевнив, що рф, її політичне керівництво та всі причетні до цих «референдумів» та інших порушень міжнародного права в Україні будуть притягнуті до відповідальності.

«Ми вражені рішучістю та мужністю українців, які проживають на територіях, що наразі знаходяться під контролем російських військ, та продовжують мирно протистояти незаконній російській присутності.

Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та закликає російську федерацію негайно, повністю та безумовно вивести всі свої війська та військову техніку з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – зауважив Жозеп Боррель.

Нагадаємо, «ЛНР» і «ДНР» зажадали негайно ініціювати «референдуми» про визнання їх суб'єктами російської федерації. Услід за ними про важливість «референдуму» заявили і окупанти на Херсонщині.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news