12/03
2 ...

Україна поступилась збірній Шотландії в матчі Ліги націй

22-09-2022 09:121230

Україна з рахунком 0:3 програла Шотландії у відкладеному матчі 2-го туру Ліги Націй.

Про це повідомляє «Суспільне».

Після трьох зіграних матчів у Лізі Націй команда Олександра Петракова очолювала групу «B1». Від початку червня «синьо-жовті» здолали Ірландію (1:0) та Вірменію (3:0), ще одного разу зігравши з ірландцями внічию (1:1).

Відтак головним конкурентом у боротьбі за путівку до дивізіону «А» для України ставала Шотландія, що в трьох стартових турах набрала шість очок. У вересні командам належило зустрітися вперше після червневого матчу відбору на ЧС-2022, який українці виграли з рахунком 3:1.

Перша з двох вересневих зустрічей України та Шотландії відбувалася на стадіоні «Гемпден Парк», головній арені шотландської збірної в Глазго. Напередодні матчу стало відомо, що поєдинок, ймовірно, пропускатимуть захисник Віталій Миколенко та хавбек Віктор Коваленко. У підсумку до заявки увійшов лише Миколенко, що розпочинав гру на лаві запасних.

Від стартового свистка господарі захопили територіальну перевагу на полі, а Україна переважно розраховувала на контратакувальні дії. За перші 45 хвилин гладачі голів не дочекалися – 0:0.

Картина змінилася в другому таймі, коли Шотландія розпочала значно ефективніше діяти в заключній фазі атак. Це призвело до десятка ударів у бік воріт гостей, перший з яких виявився влучним на 70-й хвилині. Джон Макґінн потіснив від м'яча Валерія Бондаря та з меж штрафного майданчика влучно пробивав у кут воріт Анатолія Трубіна - 1:0.

Гру продовжила контролювати Шотландія, яка подвоїла свою перевагу вже за 10 хвилин. Кутовий у виконанні Раяна Фрейзера в стрибку головою замикав Ліндон Дайкс. Трубін знову не врятував.

Третій гол господарів майже повністю повторив другий. Дайкс знову вистрибнув вище за опонентів після навісу від Фрейзера з кутового. Та вдруге поцілив у той самий кут воріт гостей. Підсумковий рахунок гри - 3:0.