logo
05/10
2 ...

У Західноукраїнському спеціалізованому медцентрі відкрили дитячу точку «Спільно»

22-09-2022 15:37180

У Західноукраїнському спеціалізованому медцентрі відкрили дитячу точку «Спільно»
Фото: ЛОВА

На відкриття простору прийшли маленькі пацієнти, які очікували на прийом лікаря. Відповідну кімнату розробили за підтримки ЮНІСЕФ. Точка «Спільно» розрахована переважно на амбулаторних відвідувачів лікарні. Тут з малюками працюватимуть соціальний педагог-аніматор та психолог. 

Про це повідомляє пресслужба ЛОВА.

Пацієнти зі стаціонару також матимуть можливість перебувати в облаштованій кімнаті: для них у цілях безпеки виокремлять певний час та підберуть розваги. 

«У нашій лікарні практика арт-терапії для дітей у стаціонарі існує ще з 1998 року. А зараз, дякуючи зусиллям та сприянню дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) та БО «Українська освітня платформа», маємо такий артпростір і для амбулаторних пацієнтів», – зазначив директор ЗУСДМЦ Андрій Синюта.

Представниця Української освітньої платформами, керівниця програми Громада для сім'ї І Community for family Маріанна Білик зауважила, що мета таких дитячих точок – надавати допомогу дітям з дітьми. 

Спільна ініціатива щодо облаштування відповідних кімнат триває у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, починаючи з квітня цього року.

«Сім’ї з дітьми, особливо ті, які перебувають у закладах охорони здоров’я і потребують лікування, часом можуть потрапляти в обставини, які перешкоджають їхній соціалізації. Тож наші точки покликані вчасно виявляти та допомагати таким сім’ям. Корисне дозвілля – це те, що загалом потребують діти, які прийшли на обстеження, і особливо зараз, у час війни», – наголосила Маріанна Білик.

«Діти, потрапляючи у лікарню, дуже хвилюються. Щоб зняти напругу, треба їх чимось зацікавити. Тож такий дружній простір дає дитині почуття безпеки, відволікає від думок про маніпуляції і налаштовує на позитив», – пояснює Марія Сковрон, дитяча психологиня.

Дитяча точка «Спільно» буде корисною і для батьків, які зможуть залишити дитину на певний час з фахівцями. 

Особливо це стане у пригоді сім’ям, де двоє чи більше дітей: адже поки одну дитину оглядатиме лікар, інша перебуватиме під опікою працівника.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news