logo
05/10
04/10
03/10
2 ...

У Зеленського просять запровадити для ЗСУ вегетеріанські сухпайки

22-09-2022 16:21170

У Зеленського просять запровадити для ЗСУ вегетеріанські сухпайки
Фото: ілюстративне

Петиція про введення вегетаріанських та веганських сухих пайків для Збройних Сил України, яку було зареєстровано 27 червня, набрала понад 25 тисяч голосів.

Тепер цю петицію має розглянути президент Володимир Зеленський.

Петицію 27 червня зареєстрував військовий ЗСУ Петро Павлов, станом на 22 вересня її підтримало 25 128 громадян.

Текст петиції:

Міністерство Оборони України ще багато років тому мало намір поступово переходити на харчування за стандартами, що наближені до армій країн НАТО. Серед них — врахування особливостей харчування військовослужбовців. Є люди, які стояли на обороні країни, ті що лиш долучилися та ті, які планують це зробити. Будучи військовослужбовцем, людина має певні обмеження у виборі харчування, оскільки в багатьох ситуаціях залежить від того чим саме її забезпечить держава (свою роль грає складність або повна відсутність можливостей купівлі харчів та самостійного приготування). Введення до існуючих сухих пайків додаткових, що зможуть врахувати дані особливості, зможуть вирішити цю проблему, зокрема в умовах відсутності "кухні", а саме в зонах безпосереднього виконання завдань.

Для кого і кому це потрібно?
- для людей, що не вживають м'ясних продуктів та продуктів тваринного походження по етичним поглядам;
- для теїстів (віруючих людей, зокрема в Україні це 72.7% населення православних громадян, згідно результатів дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 25 - 28 червня 2021 року), для яких веганські пости особливо поширені;
- для людей з обмеженою можливістю організму засвоювати лактозу;
- для людей з періодичними проблемами із травленням (вегетеріанська пісна їжа використовується, як полегшена та розвантажувальна для відновлення стабільного функціонування кишково-шлункового тракту), особливо слід врахувати фактор, коли загострення виникає саме у тих локаціях, де сухий пайок — це єдине джерело поживних речовин для військовослужбовця.

У якості прикладу візьмемо реалізацію цього в армії США: сухпай вегетеріанський американський військовий MRE (англ. «Meal, Ready-to-Eat», «Їжа, готова до вживання») з компонуванням вмісту Menu 11, 12, 13, 14 (Vegeterian). Дане різноманіття необхідне не для «об'їдання», а для адекватного харчування, від якого залежить виконання військовими їх посадових обов'язків.

Чому це легко реалізувати й для цього немає значних перешкод?
- їжа рослинного походження не лише не дорожча за «м'ясну», але в багатьох компонуваннях навіть дешевша;
- подібний крок наблизить ЗСУ до високих стандартів та приверне увагу для потенційних рекрутів;
- виготовлення та закупівля подібної продукції у більшій мірі зберігає екосистему;
- це збереже та відновить втрачене здоров'я військовослужбовців, що в свою чергу наблизить країну до перемоги.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news