logo
05/10
04/10
03/10
02/10
2 ...

Країни G7 засудили «референдуми» і ядерні залякування Путіна

22-09-2022 17:05202

Країни G7 засудили «референдуми» і ядерні залякування Путіна

Держави G7 не визнають фіктивні референдуми на території України і відреагують на них подальшими цілеспрямованими санкціями.

Про це заявила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок після зустрічі міністрів G7 у Нью-Йорку, на якій головувала Німеччина, пише «УП».

«Міністри закордонних справ G7 та верховний представник (ЄС) рішуче засудили заяву росії про проведення фіктивних референдумів на суверенній українській території, яка тимчасово перебуває під контролем росії. Будь-які референдуми, які проводяться в умовах російської військової присутності, залякування та насильницької депортації, не можуть бути вільними чи справедливими», – сказано у заяві.

За її словами, позиція G7 полягає у тому, що будь-яка анексія української території буде грубим порушенням суверенітету України та Статуту ООН. Міністри закликали всі держави однозначно засуджувати будь-які референдуми та не визнавати їхні результати.

«G7 також продовжить подальші цілеспрямовані санкції та є відданою стійкому економічному та політичному тиску на росію», – наголосила Бербок.

Міністри висловили жаль з приводу навмисних ескалаційних кроків росії, таких як часткова мобілізація резервістів та безвідповідальна ядерна риторика. 

«росія має негайно припинити свою агресію, вивести свої війська та військову техніку з України та поважати суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», – зазначила Бербок.

Leopolis.news