logo
05/10
04/10
2 ...

Генштаб: У війні проти України загинули 139 кримчан, ще 22 – у полоні

23-09-2022 21:09207

Генштаб: У війні проти України загинули 139 кримчан, ще 22 – у полоні
Фото: crimeahrg.org

139 кримчан загинуло у війні проти України, ще 22 кримчани наразі знаходяться у полоні. 

Про це заявив заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-майор Олександр Кириленко на слуханнях по деокупації Криму в Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, передає Кримська правозахисна група.

«Для російської армії Крим став великим логістичним центром для наступу на нашу територію: перевезення боєприпасів, евакуація поранених, ремонт та відновлення, створення баз та складів. Це значним чином впливає на наступальні можливості Росії на південному напрямку. Крім того, росія активно залучає до своїх збройних сил населення Криму. На сьогодні підтверджено взяття в полон 22 та загибель 139 військовослужбовців рф з місцем реєстрації Крим. Частина з цих військовослужбовців була зрадниками ЗСУ у 2014 році», – наголосив Олександр Кириленко.

Російська влада намагається приховувати інформацію про реальну кількість загиблих і поранених з боку рф.

Кримська правозахисна група з 24 лютого 2022 року збирає дані про загиблих і полонених військових рф, приписаних до військових частин у Криму. Частина з них примусово призвали до лав зф рф і після цього відправили для участі у бойових діях на іншу територію України. Також накопичується інформація про полонених солдатів з Криму. Станом на 23 вересня 2022 року Кримська правозахисна група верифікувала щонайменше 74 загиблих і 19 полонених кримчан.

Нагадаємо, після 24 лютого Крим став базою, з якої РФ завдає удари по українським містам. За кілька тижнів до повномасштабного вторгнення на територію України (в лютому 2022 року) ЗС РФ масово почали переміщуватися з території Росії до окупованого Криму через Керченський міст. З території окупованого Криму й акваторії Чорного моря РФ завдає ракетні удари й авіаудари по багатьом цивільним об’єктам України, внаслідок чого загинули чи були поранені цивільні.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news