logo
04/10
03/10
2 ...

Комісія ООН підтвердила вчинення військовими рф воєнних злочинів в Україні

23-09-2022 21:51341

Комісія ООН підтвердила вчинення військовими рф воєнних злочинів в Україні
Фото: Суспільне

Експерти ООН дійшли висновку, що під час широкомасштабного вторгнення росії в Україну були скоєні воєнні злочини, включаючи бомбардування цивільних районів, численні розстріли, тортури та сексуальне насильство.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«На підставі доказів, зібраних комісією, вона дійшла висновку, що в Україні були скоєні воєнні злочини», – заявив Ерік Моуз, голова Комісії з розслідування злочинів в Україні, на засіданні Ради ООН з прав людини в Женеві.

Комісія, створена в травні для розслідування злочинів під час війни росії в Україні, представила висновки про злочини, скоєні під час широкомасштабного вторгнення, розпочатого Москвою 24 лютого.

Моуз сказав, що його експерти з комісії отримали та задокументували «достовірні заяви щодо багатьох інших випадків страт».

У висновку комісії цитуються свідчення колишніх ув'язнених, які утримувалися в російських слідчих ізоляторах, в яких йдеться про побиття, ураження електричним струмом і примусове роздягання. Комісія також висловила серйозну стурбованість щодо розстрілів у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях, які раніше були окуповані російськими військами.

Моуз зазначив, що були виявленні випадки вчинення російськими військовими гендерних і сексуальних злочинів проти людей віком від 4 до 82 років.

«Ми були вражені великою кількістю страт у районах, які ми відвідали. Зараз комісія розслідує такі випадки смерті в 16 містах і селищах», – додав Моуз.

Цих заяв російська сторона наразі не коментувала, проте раніше Москва, попри численні докази, заперечувала свої атаки на цивільних в Україні.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 18 вересня змогло підтвердити 5 916 випадків загибелі і 8 616 – поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news