Україна закликає провести термінове засідання Радбез ООН через псевдореферендуми на окупованих територіях — МЗС

https://leopolis.news/post/72035/ukrana-zaklykae-provesty-terminove-zasidannya-radbez-oon-cherez-psevdoreferendumy-na-okupovanyh-terytoriyah--mzs

25/09/2022

Про це сказав речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, передає Укрінформ.

«Україна вимагає термінового скликання Радбезу ООН щодо фіктивних референдумів росії на окупованих територіях України. росія має понести відповідальність за подальші спроби змінити міжнародно визнані кордони України всупереч Статуту ООН», - зазначив Ніколенко.

Нагадаємо, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця звернувся до Ніколя де Рів’єра, постпреда Франції, яка у вересні головує в Раді Безпеки, з вимогою обговорити проведення росією псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях нашої держави. Очікується, що таке обговорення відбудеться у вівторок 27 вересня.

Як писав Leopolis.news, окупанти розпочали голосування на фейкових «референдумах» про входження окупованих територій України – частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей – до складу росії.

Президент США Джо Байден заявив, що США ніколи не приймуть «результати» російських псевдореферендумів і не визнають анексію росією територій України. Країни G7 також заявили, що ніколи не визнають псевдореферендуми.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news