logo
30/11
29/11
28/11
2 ...

В Євросоюзі розповіли, що буде далі з українськими біженцями

03-10-2022 20:20506

В Євросоюзі розповіли, що буде далі з українськими біженцями
Фото: ілюстративне

В Євросоюзі немає спільного розуміння, чи починати інтеграцію українських біженців, бо невідомо, чи довго ще триватиме війна.

Про це сказав голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, пише УНІАН.

«Немає загальноєвропейської політики щодо того, чи починати інтеграцію українців-біженців. Але я повністю переконаний в тому, що загальний настрій в європейських суспільствах і владі був дуже гостинним до них. Я не буду перераховувати всі види допомоги, які українці отримують автоматично», - зазначив він.

За словами Маасікаса, є спільне розуміння, що війна триває, і більшість українців не можуть повернутися додому.

«Я не думаю, що в будь-якій з країн-членів ЄС є політика швидше інтегрувати цих людей, тому що це потрібно їхнім ринкам праці. Розуміння вашої ситуації залишається дуже стійким», - додав дипломат.

Посол вважає, що головна проблема - непередбачуваність війни.

«Більшість людей хочуть повернутися в Україну, і я б цього хотів, тому що Україні ці люди потрібні - але вони не знають коли. Багато хто вже повернувся», - сказав Маасікас.

Він зазначив, що 1 вересня стало визначальним моментом. Українські матері навіть перебуваючи в ЄС все одно долучають своїх дітей до української системи освіти. Посол підкреслив, що українці дуже працелюбні

«Скрізь, де є українські біженці (в тому числі і в моїй рідній країні, в Естонії, де вони складають 4% населення), вони хочуть почати працювати якомога швидше. Завжди перше покоління мігрантів, як правило, працює на сходинку нижче свого освітнього та кваліфікаційного рівня, на жаль, в основному через мовні та культурні аспекти. Але дуже багато з них знайшли собі роботу», - підсумував Маасікас.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news