Партія Орбана завадила призначити дату ратифікації членства Швеції і Фінляндії у НАТО

https://leopolis.news/post/72550/partiya-orbana-zavadyla-pryznachyty-datu-ratyfikaci-chlenstva-shveci-i-finlyandi-u-nato

04/10/2022

Про це повідомив автор пропозиції, опозиційний депутат Берталан Тот, передає «Європейська правда» з посиланням на Euractiv.

Як відомо, крім Угорщини, Туреччина є єдиним членом НАТО, який ще не ратифікував приєднання двох країн до військового альянсу.

У липні уряд подав до парламенту заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО, але спікер Ласло Кьовер досі не вніс їх до порядку денного.

У пресслужбі парламенту раніше повідомили, що голосування щодо членства цих двох країн в НАТО стоїть на порядку денному осінньої сесії, але не сказали, коли саме воно відбудеться.

На червневому саміті оборонного альянсу в Мадриді всі країни-члени погодилися на вступ Швеції та Фінляндії до НАТО, однак союзники повинні ратифікувати вступ у своїх національних законодавчих органах.

Швеція і Фінляндія офіційно стали запрошеними до НАТО

Нагадаємо, минулого тижня Швеція відновила експорт зброї до Туреччини в якості виконання вимоги Анкари, яка погрожувала блокувати вступ двох північних країн до Альянсу.

Швеція та Фінляндія заборонили експорт зброї до Туреччини після її вторгнення в Сирію та дії проти курдських загонів оборони YPG сирійських курдів.

Також Швеція вперше погодилася видати Туреччині людину за згоду Анкари щодо вступу країни в НАТО

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news