logo
30/11
29/11
28/11
2 ...

ЄС до 2024 року перейде на єдиний зарядний порт Type-C

04-10-2022 19:46658

ЄС до 2024 року перейде на єдиний зарядний порт Type-C
Фото: fishki.ua

До кінця 2024 року всі мобільні телефони, планшети та фотоапарати, що продаються в ЄС, повинні бути оснащені зарядним портом USB Type-C. З весни 2026 року зобовʼязання поширюватимуться на ноутбуки.

Відповідний закон Європарламент ухвалив на засіданні 4 жовтня, пише Forbes.ua.

Згідно з новими правилами, споживачам більше не знадобиться інший зарядний пристрій щоразу, коли вони купують новий гаджет.

Незалежно від виробника, всі нові мобільні телефони, планшети, цифрові камери, навушники тощо, які заряджаються через дротовий кабель, який працює з потужністю до 100 Вт, мають бути оснащені портом USB Type-C.

Усі пристрої, які підтримують швидку зарядку, тепер матимуть однакову швидкість заряджання, що дозволить користувачам заряджати свої пристрої з однаковою швидкістю за допомогою будь-якого сумісного зарядного пристрою.

Директиву має затвердити Єврорада, щоб її можна було опублікувати в Офіційному журналі ЄС. Закон набуде чинності через 20 днів після публікації. 

Крім полегшення життя споживачам, у ЄС прагнуть зробити продукти більш екологічними та зменшити кількість електронних відходів. Також нові зобов’язання призведуть до більшого повторного використання зарядних пристроїв і допоможуть заощадити до €250 млн на рік, які витрачаються для їх купівлі.

За попередніми даними, утилізовані й невикористані зарядки становлять майже 11 000 т електронних відходів на рік.

Американська Apple залишається єдиним великим виробником, який використовує власний порт для зарядки Lightning, тому нове законодавство ЄС щодо USB Type-C в першу чергу націлене на «яблучні» моделі.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news