logo
03/12
02/12
01/12
30/11
2 ...

У Львові податківці провели зустріч із волонтерами

05-10-2022 16:34534

У Львові податківці провели зустріч із волонтерами
Фото: ГУ ДПС у Львівській області

У Головному управлінні Державної податкової служби у Львівській області відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Волонтерство: коли немає підстав для сплати податків».

 

Про це повідомляє управління інформаційної взаємодії ГУ ДПС у Львівській області.

На заході були присутні керівництво і представники ГУ ДПС у Львівській області, народні депутати України, волонтери – фізичні особи, представники громадських організацій та благодійних фондів, інститутів громадського суспільства, члени Громадської ради при ГУ ДПС у Львівській області. 

Відкриваючи засідання «круглого столу», в.о. начальника ГУ ДПС у Львівській області Андрій Щербак наголосив, що ДПС ініціювала цей захід для того, щоб допомогти волонтерському середовищу розібратися у тих питаннях, які виникають у нього щодо податкового законодавства з початком повномасштабного вторгнення.

«Ми розуміємо важливість сьогодні волонтерського руху. Часто від його представників виникають численні питання щодо законодавства, як і що робити. Є питання, на які можемо зараз відповісти, а є й такі, які ще не визначені законодавством», – зауважив Андрій Щербак.

Разом із очільником ДПС у Львівській області на запитання волонтерів відповідали представники структурних підрозділів податкової.

Зокрема, начальник управління електронних сервісів Тетяна Ризванюк повідомила, що ще від 2014 року діє Реєстр, у якому мають зареєструватися волонтери. Тоді вони будуть звільнені від оподаткування.

Начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Володимир Коваль зауважив, що відповідно до вимог законодавства, не оподатковується лише кошти, які надходять на рахунок, спеціально відкритий волонтером для проведення його волонтерської діяльності.

Начальник відділу адміністрування податку на прибуток неприбуткових установ і організацій та спрощеної системи оподаткування Наталія Чичкевич зазначила, що неприбуткова організація на період дії воєнного часу має право проводити діяльність, не пов’язану зі своєю статутною, тобто волонтерською. При цьому треба бути уважними до підтвердження статей витрат.

Відбувся конструктивний діалог у формі запитань від волонтерів та відповідей на них податківців. Зокрема, від волонтерки Наталії Ліпської голови благодійного фонду «Крила надії», прозвучали пропозиції про те, що необхідно продовжити термін подання звітності. Лунали запитання про те, як прозвітувати, коли надавалася гуманітарна допомога на місцях безпосередньо після звільнення територій. Чимало було запитань щодо того, які документи слід представити для звітування про свою діяльність. 

На більшість запитань волонтери отримали вичерпну відповідь податківців. З деяких запитань, які потребували детальнішого вивчення, домовилися отримати безпосередні відповіді згодом. Були і такі запитання, які потребують врегулювання на законодавчому рівні. Тому слід очікувати прийняття відповідного законопроєкту, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді України.

На офіційному вебпорталі  ГУ ДПС у Львівській області  та  на офіційній сторінці у соціальної мережі Facebook обіцяють розмістити низку статей про волонтерство та оподаткування.

Leopolis.news