logo
23/02
22/02
21/02
20/02
19/02
2 ...

З початку війни Польща прийняла на лікування 15 тис. українських дітей

05-10-2022 20:25866

З початку війни Польща прийняла на лікування 15 тис. українських дітей
Фото: pon.org.ua

Із перших днів повномасштабного вторгнення росії на територію України Польща надає нашій країні допомогу і підтримку за різними напрямами. У тому числі й у сфері охорони здоровʼя, й зокрема медичній евакуації.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Саме через Польщу відбувається медична евакуація наших громадян на лікування та реабілітацію до клінік Європи. При чому значна частина українських пацієнтів отримали й отримують медичну допомогу саме у Республіці Польща.

Загалом у польських клініках лікувалися 15 тисяч українських дітей, з яких 11 тисяч потребували екстреного втручання. Також була організована евакуація 30 дітей із діалізом.

«Українські діти, які перебувають на лікуванні в Польщі, удома мали вести подвійну боротьбу: рятуватися від війни й перемагати важку хворобу. Та на щастя, ми змогли їх евакуювати, і вони потрапили в дбайливі руки медиків Інституту «Пам’ятник — Центр здоров’я дитини»», — зазначила перша леді України.

Під час відвідин разом із Агатою Корнгаузер-Дудою Інституту Олена Зеленська познайомилася з маленькими пацієнтами з України й особисто подякувала лікарям і всьому персоналу, який так багато робить для наших дітей у ці найтемніші часи.

З початку війни до Інституту госпіталізували майже 449 дітей з України. І ще тисяча дітей отримала консультації. Як розповіла дружина Президента України, зараз в Інституті на лікуванні перебувають 11 українських дітей. Найменшому хлопчику лише чотири роки, та він бореться з онкологією, мов справжній герой, терпляче виконуючи всі вказівки лікарів.

«Упевнена, було непросто прийняти таку кількість нових пацієнтів, і ми дуже цінуємо вчасну допомогу польських медиків. Уже скоро 26 лікарів різних категорій з «Охматдиту» приїдуть до них на навчання», — сказала Олена Зеленська.

 Також вона особисто познайомилася і подякувала професорові Пьотру Чаудерні, зусиллями якого в Польщі створили хаб Unicorn, куди евакуюють дітей із Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у Львові для лікування або подальшого направлення до клінік Європи, США й Канади. Лікарі хаба координуються з українськими, завдяки чому ми маємо унікальний досвід евакуації дітей з онкологією, а це сотні врятованих життів.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news