logo
04/10
03/10
2 ...

На програму «Доступні кредити 5-7-9» на 2023 рік передбачено 16 млрд грн

06-10-2022 14:17367

На програму «Доступні кредити 5-7-9» на 2023 рік передбачено 16 млрд грн
Фото: tsn.ua

Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко разом з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським та головою Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим провели онлайн-зустріч з представниками аграрних асоціацій.

Про це йдеться на «Урядовому порталі».

Під час зустрічі було обговорено нагальні питання, що турбують підприємців, та які потребують оперативного вирішення задля сприяння розвитку агробізнесу в Україні.

Основні питання, що піднімали аграрії:

- бронювання працівників,

- робота підприємств на тимчасово окупованих територіях,

- взаємодія з торговими мережами.

«Ми працюємо над тим, щоб працівники підприємств, які критичні для функціонування економіки, були заброньовані. За цей час ми до прийняття відповідного закону забронювали вже понад 700 тисяч осіб. На цьому тижні Верховна Рада має проголосувати законопроект 7687, яким передбачено, що бронюванню підлягають військовозобов’язані, що працюють на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Паралельно з цим Мінекономіки розробляє проект порядку, що буде визначати чіткі та зрозумілі критерії, умови та порядок бронювання військовозобов’язаних працівників», - запевнила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Також під час зустрічі піднімалося питання про роботу аграріїв на тимчасово окупованих територіях. Адже їх господарча діяльність підпадає під дію закону про колабораційну діяльність.

«Відповідний законопроект ми писали разом з вами, і зараз він знаходиться у відповідному Комітеті. Кожного дня ми спілкуємося з депутатами і сподіваємося пришвидшити розгляд цього документа», - наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

У свою чергу голова парламентського комітету Данило Гетманцев пообіцяв, що найближчим часом на Комітеті буде розглянуто законопроект 7720, яким передбачено звільнення від сплати єдиного податку четвертої групи аграріїв, земельні ділянки яких окуповано. Проте в Україні досі не створений Реєстр окупованих територій.

Також на зустрічі обговорювалися питання врегулювання термінів розрахунків торговельних мереж з постачальниками та заборона недобросовісних торговельних практик. Сторони прийшли до згоди, що якщо найближчим часом це питання не вдасться врегулювати за взаємною згодою сторін, то Уряд буде ініціювати розробку відповідного законопроекту, який би регулював терміни розрахунків з постачальниками.

Також Юлія Свириденко пообіцяла підтримку фінансування аграрного бізнесу в наступному році. Проект Бюджету на 2023 рік передбачає фінансування Фонду розвитку підприємництва, який реалізує, серед іншого, державну програму «Доступні кредити 5-7-9 %», на суму 16 млрд грн. Частина коштів піде у тому числі на компенсації відсотків за кредитами сільськогосподарським товаровиробникам. Загалом же ці кошти будуть спрямовані на реалізацію державних програм: «Доступні кредити 5-7-9%», «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» та «Доступна іпотека 7%».

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news