logo
03/12
02/12
01/12
30/11
2 ...

Голові Нацбанку Шевченку повідомили про підозру

06-10-2022 13:11639

Голові Нацбанку Шевченку повідомили про підозру
Фото: bank.gov.ua

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України викрили протиправну діяльність службових осіб державного АБ «Укргазбанк», яка призвела до збитків в сумі понад 206 млн грн.

Як повідомляє САП, керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014 - 2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн.

У вказаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 5 основним фігурантам даного злочину, серед яких чинний голова Національного банку України, колишні та чинні високопосадовці банківських установ. Дії учасників організованої групи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

«Разом з тим наголошуємо, що факти викладені в повідомленні про підозру не стосуються періоду перебування чинного голови Нацбанку на посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України», – зазначено у повідомленні САП.

Досудове розслідування, в ході якого діям усіх причетних до вчинення вказаного злочину осіб буде надано належну правову оцінку, триває.

Як повідомляє НАБУ, організатор схеми – перший заступник голови правління «Укргазбанку», який невдовзі його очолив за рішенням уряду. Саме він ініціював зміну внутрішніх документів для легітимізації схеми, усував перешкоди для вчинення злочину через використання владних повноважень, затверджував умови співпраці з посередниками та здійснював контроль за виплатами.

 

Нагадаємо, 4 жовтня голова Нацбанку Кирило Шевченко подав у відставку. Згодом профільний парламентський комітет схвалив його звільнення.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news