logo
29/01
27/01
25/01
24/01
23/01
21/01
20/01
2 ...

У Варшаві пройде виставка про кам’яні вишиванки т.о. Нової Каховки

08-11-2022 13:08245

У Варшаві пройде виставка про кам’яні вишиванки т.о. Нової Каховки
Фото: ЛМР

Виставку про окуповане росіянами мистецтво Нової Каховки презентують у Варшаві. Як розповіла співавторка проєкту «Кам’яні вишиванки Нової Каховки» Єлізавета Євсеєва, відкриття експозиції заплановане на 15 листопада. Виставка буде експонуватися 2 тижні у будівлі та дворику офісу головного консерватора Варшави.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Виставку у Варшаві проводимо на запрошення головного консерватора польської столиці Міхала Красуцкі. На відкритті експозиції вже традиційно проведемо воркшоп із відтворення елементів кам'яних вишиванок за унікальною технологією самого автора. Далі виставка помандрує до Вроцлава», - розповіла Єлізавета Євсеєва.

Вперше виставку про окуповану росіянами історичну спадщину Нової Каховки презентували у Львові. Саме сюди після окупації міста приїхали громадські активістки Тетяна Євсеєва та Єлізавета Євсеєва. Останні 10 років у рідній Новій Каховці вони займались відновленням кам'яних вишиванок авторства художника–бойчукіста Григорія Довженка на житлових будинках міста. Потрапивши до Львова, активістки звернулись в управління охорони історичного середовища міста для обміну досвідом у сфері культурної спадщини. Саме так виникла ідея створення виставки про окуповану спадщину. До втілення задуму активно долучилася начальниця управління Лілія Онищенко. Згодом, кам’яні вишиванки показали і мешканцям Дрогобича – міста-побратима Нової Каховки, Івано-Франківська, Чернівців. Також експозицію представили у Хорватії – у Загребі та у Ліпіку.

Додамо, разом із колегами Довженко створив 80 унікальних різьблених панно, що прикрасили стіни будинків та змінили обличчя Нової Каховки. Згодом радянські видання критикували Довженка за «архітектурні надмірності». Зараз його твори вважають унікальним мистецьким явищем, якому вже сучасники дали назву — «кам’яні вишиванки». Зараз вони мають статус пам’яток архітектури.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news