logo
28/11
2 ...

Головним муфтієм України обрали львівського імама Мурата Сулейманова

08-11-2022 16:261189

Головним муфтієм України обрали львівського імама Мурата Сулейманова
Фото: Мурат Сулейманов

Новим муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» обрано імама мусульман Львова і Галичини шейха Мурата Сулейманова.

Про це повідомив колишній муфтій Саід Ісмагілов у Facebook.

«Це один з найосвіченіших мусульманських релігійних діячів України», – зазначив Ісмагілов.

«Бажаю новообраному муфтію бути стійким і мужнім в ці важкі для України часи, проповідувати високі цінності Ісламу, налагоджувати міжрелігій діалог і взаємодію в українському суспільстві, стати справжнім лідером для мусульман України. Нехай тобі допомагає Всевишній Аллаг, шейх Мурат!», – додав він.

Саід Ісмагілов оприлюднив біографію нового муфтія.

Шейху Мурату 32 роки, він народився в Криму в родині кримських татар. З дитинства вивчав Іслам. В 2008 році закінчив школу Коран-хафізів, вивчивши весь Коран напам'ять. В 2013 році закінчив Єменський університет зі спеціальності шаріатської науки. В тому ж році шейх Мурат отримав сертифікат з ханафітської юриспруденції від шейха Мухаммада Ахмада Амоха, муфтія міста Ходейда, Ємен.

 З 2015 року - імам мусульман міста Львів. З 2016 року - Заступник муфтія Духовного управління і представник муфтія в Західній Україні. З 2019 року Член Української ради з фетв та досліджень. В тому ж 2019 році обраний головою Всеукраїнської асоціації з вивчення Священного Корану.

Вільно володіє українською, кримськотатарською та арабською мовами. Є хафізом Священного Корану, також є членом дослідницького відділу Європейської ради з питань фетв та досліджень.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news