logo
23/02
2 ...

У Мшанці подумують про міжнародний фестиваль бойків

09-11-2022 21:513622

У Мшанці подумують про міжнародний фестиваль бойків
Фото: із соціальних мереж

У Стрілківській сільській раді Самбірського району завершився 14 поспіль фестиваль «Бойки полегойки». Мистецький захід, який тут став популярним, відбувся на території Мшанецьких колиб – літньому еко-таборі соціального підприємництва тутешньої громади УГКЦ.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news

Фестиваль розпочався з молебня у капличці св. Миколая, спорудженої на території табору та вона становить цілісність комплекс Мшанецьких колиб. Його відслужив о. Роман Гром, побажавши, щоб тут усі набирались сил, міцніли духовно і фізично. Адже вони  продовжують національні традиції своїх дідусів, бабусь та матерів, які свято берегли народну пісню, місцевий бойківський фольклор.

Голова об’єднаної сільської ради Микола Дрозд офіційно відкрив мистецьке свято «Полегойки, бойки». І при цьому наголосив, що після перемоги над ворогом, коли в Україні запанує стійкий мир, у Мшанці, на цій мальовничій місцині передгір’я Карпат, обов’язково проведуть Міжнародний фестиваль «Бойків». «Бо ми маємо що показати і чим похвалитися»,– зазначив очільник територіальної громади.

Головними господарями фестивальної сцени стали співочі гурти освітніх закладів сільської ради. В їх виконанні звучали давно забуті серед загалу бойківські пісні. Ними ніби усіх присутніх подумки повернули у далеке минуле народу, а тепер вони по-новому зазвучали.

У репертуарі бойківських художніх колективів були також давні та сучасні патріотичні пісні. Вони присутніх надихали, піднімали на дусі та кріпили віру, що невдовзі проженуть непрохану русню, знову, як і до того, миролюбний український народ запанує у своїй сторонці.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news