logo
27/01
26/01
25/01
22/01
17/01
13/01
11/01
04/01
03/01
02/01
2 ...

До кінця року у Львові очистять 7 озер

11-11-2022 20:43785

До кінця року у Львові очистять 7 озер
Фото: ЛМР

За словами керівниці управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександри Сладкової, до кінця року у Львові планують очистити 7 водойм: два озера в парку «Піскові озера», три озера в Снопківському парку, озеро в Горіховому гаю та озеро в парку Архангела Михаїла.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Про кожне озеро ще говоритимемо окремо – деякі спускатимемо повністю, деякі частково, деякі спускати не будемо.

Час обрано навмисне в кінці року, бо саме зараз флора і фауна найменш активна, і втручання будуть їй шкодити найменше. У будь-якому випадку, забирання намулу – то забирання намулу. Де треба, поглибимо, де треба, розчистимо чи посадимо рослини і запустимо рибу наступного року», – розповіла Олександра Сладкова.

Вона акцентувала, що особливу увагу цьогоріч буде приділено очистці водойм у парку «Піскові озера».

«Ми прийняли рішення спускати повністю “Піскові озера” після довгих дискусій. Вирішальним аргументом стала надмірна кількість посліду качок, надмірна кількість очерету, зумовлена недостатньою глибиною, і наявність інвазивних сомів і ротанів. Як це все “працює”, було очевидно цієї зими, коли примусова аерація вивільнила сморід сірководню.

Метою очистки є те, щоб нова запущена екосистема працювала на уникнення подальших забруднень води. Нові аератори, зариблення, бактерії, правильний рельєф дна і берегів, правильні рослини в цьому допоможуть.

Наповнення “Піскових озер” відбуватиметься у тому числі водопровідною водою з гіпохлоридом натрію (не хлором), а також ґрунтовими водами і сезонними опадами», - додала керівниця управління екології та природних ресурсів.

Так, наразі на завершальному етапі тривають тендерні процедури, після яких буде визначено виконавця робіт.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news