logo
30/11
28/11
27/11
26/11
25/11
24/11
23/11
2 ...

Зеленського просять визнати радянський режим в Україні російською окупацією – петиція

18-11-2022 11:521136

Зеленського просять визнати радянський режим в Україні російською окупацією – петиція

На сайті Президента України зареєстровано петицію з проханням визнати радянський режим в Україні російською окупацією.

Як зазначає автор петиції, львів’янин Ростислав Новоженець, російсько-українська війна (2014-ц.ч.) дає всі підстави критично оцінити період до незалежності України і перебування в складі СРСР.

«Настав час визнати радянський режим в Україні російською окупацією! 22 січня 1918 року повстала самостійна Українська Народна Республіка (УНР) - перша незалежна українська держава у ХХ столітті. УНР була проголошена на українських етнічних землях, які після ліквідації Запорізької Січі з 1775 року перебували під владою Російської імперії», – наголошує він.

«20 лютого 1918 року до УНР на федеративних засадах приєдналась Кубанська Народна Республіка. 22 січня 1919 року відбулось об’єднання УНР і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну українську державу – УНР, зі столицею в Києві.

Однак, до проголошення самостійності, коли УНР ще перебувала на засадах автономії у складі Російської республіки, проти самої ідеї української держави рішуче виступили російські більшовики. 20 грудня 1917 року більшовицький уряд в Петрограді - Рада Народних комісарів, оголосив УНР війну і розпочав проти України збройну агресію. Російсько-українська війна тривала понад три роки, внаслідок чого територія суверенної УНР була окупована Червоною Армією і 20 листопада 1920 року Українська Народна Республіка припинила своє існування. На території колишньої УНР було встановлено маріонетковий радянсько - більшовицький режим під назвою УСРР, згодом – Українська Радянська Соціалістична Республіка (УРСР).

В УРСР, як і на інших окупованих радянською Росією територіях проводились тотальні репресії проти місцевого населення. Окупаційна російська влада застосовувала різноманітні форми нищення українців: від індивідуального вбивства політичних лідерів – опонентів до нищення інтелігенції, селянства, учасників руху опору в тюрмах і концтаборах, морення голодом, втягування у чужі війни, депортації з рідних земель, заселення інородцями, нищення української культури і зросійщення, нищення духовності, моральний терор тощо. За весь час радянської влади в Україні було знищено від 23 млн до 30 млн українців.

24 серпня 1991 року на території УРСР було проголошено незалежну Україну. 22 серпня 1992 року Президент УНР в екзилі Микола Плав'юк передав грамоту Державного Центру УНР Президентові України Леоніду Кравчуку про те, що Українська Незалежна Держава, проголошена 24 серпня 1991 року, є правонаступницею Української Народної Республіки (УНР)», – розповів Ростислав Новоженець.

Тому він просить: «в ім’я історичної справедливості, в пам’ять про мільйонні жертви серед українців, з перспективою морального осуду та юридичного засудження злочинів радянського режиму, з метою проведення політичної люстрації на предмет участі у владі прямих нащадків радянських злочинців та притягнення до відповідальності Російської Федерації спадкоємниці СРСР – визнати радянський режим в Україні (1920-1941, 1943-1991) російською окупацією».

Петиція, зареєстрована 15 листопада, зібрала уже 596 голосів із 25 000 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 90 днів.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news