logo
30/01
29/01
2 ...

Попри російські обстріли та перебої з електрикою: львівські медики провели дві складні операції

18-11-2022 12:48334

Попри російські обстріли та перебої з електрикою: львівські медики провели дві складні операції
Фото: зі сторінки у Facebook

Коли ворог 15 листопада атакував Львівщину в операційних Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру тривали хірургічні втручання дітям.

Про це повідомляє пресслужба медзакладу.

11-річна Вікторія зі Судової Вишні – одна із тих, хто у цей день перебував на операційному столі. Це уже друга операція, яку перенесла дівчинка після гострого перелому голівки лівої стегнової кістки. Вперше фахівці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру оперували її у жовтні. Операція була складна, проте успішна: біль у нозі зник, і дівчинка змогла ходити самостійно.

15 листопада ортопед ЗУСМДЦ Олександр Щуровський разом із швейцарським колегою Ульріхом Екснером проводили додаткову фіксацію голівки стегна справа – щоб убезпечити від травми внаслідок надмірного навантаження після операції на лівому стегні.

«Коли пролунав сигнал тривоги, операція ще тривала. Ми розуміли небезпеку, та повинні були її закінчити, щоб зберегти здоров’я маленькій пацієнтці. Попри усе ми впорались та завершили те, що планували. Мій колега Ульріх уже вп’яте від початку війни приїжджає у Львів, і такі ситуації його не лякають», - уточнив Олександр Щуровський.

Зі слів мами Вікторії, під час попереднього масованого обстрілу 10 жовтня, вони також були у ЗУСМДЦ – одужували після першого втручання.

Ще одне втручання, яке завершували під звуки вибухів – лапароскопічна апендектомія. 11-річний хлопчик із Львівщини потребував невідкладної хірургічної допомоги. Адже усі проведені обстеження та виражена клінічна картина вказували на гострий апендицит.

«Коли пролунали вибухи, тривав один із етапів оперативного втручання. Було дуже гучно, світло на кілька секунд зникло, але одразу увімкнулись генератори, і це дало змогу завершити операцію», розповів про цей випадок хірург Центру Орест Лешневський.

Зараз хлопчик почуває себе добре та сподівається, що незабаром поїде додому.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news