logo
27/11
26/11
24/11
23/11
21/11
17/11
11/11
02/11
18/10
17/10
02/10
29/09
24/09
2 ...

Петро Черник: Війна в Україні напряму зачепила НАТО, але блок напряму не вступить у конфлікт

20-11-2022 12:502548

Петро Черник: Війна в Україні напряму зачепила НАТО, але блок напряму не вступить у конфлікт
Фото: АрміяІнформ

«Масований московитський обстріл енергетичної системи України не досяг і не міг досягнути бажаного для них ефекту».

 

Про це в інтервю «Каналу свіжої історії» заявив військовий експерт Петро Черник.

«Вони здійснили від початку війни сумарно близько 5000 ракетних ударів, можуть випустити ще певну кількість ракет, однак це лише збільшує українську лють та ненависть до ворога», – підкреслив Петро Черник.

За його словами, не маючи змоги перемогти Україну на полі бою вони вдаються до тактики, яку використовують ще з 1240 року, коли монголо-татарська орда вирізала майже все населення Києва.

І це, на думку Петра Черника, доводить, що ми не один народ, а сформувались у різних історичних контекстах.

Водночас військовий експерт застеріг від сприйняття московитів, як тупих, нерозумних істот.

«Вони дивляться на нас і на решту світу крізь призму власного історичного досвіду, саме тому вважають, що на українців треба у такий спосіб тиснути, аби ми спонукали наш уряд до перемовин», — зазначив Петро Черник.

Причому поки йдеться про переговори на вигідних для московії умовах, бо поки є бодай частина території України окупована путін може все пояснити московитам.

«Конфлікт має міжнародний вимір з першого дня бодай тому, що західні союзники постачають нам зброю, водночас сподіватись на вступ у будь-якій формі НАТО у конфлікт на території України не варто», – зазначив Петро Черник.

«Падіння ракети на території Польщі означає, що НАТО зазнало військового аспекту російсько-української війни, я кажу дуже акуратно», – прокоментував Петро Черник.

Однак навіть це не примусить НАТО вступити у війну. «Є два важливі аспекти: 1. Війна напряму зачепила НАТО, 2. Блок НАТО напряму не вступить у війну. Це два аспекти, які мусимо памятати», – наголосив Петро Черник.

Для прикладу він навів дії Британії та США, які вступили напряму у Першу світову війну тільки після німецького нападу на лайнер «Лузитанія», а у Другу світову тільки після японського нападу на Перл-Харбор. Отож аналогічно вони будуть діяти і цього разу – вважає військовий експерт.

Водночас все це означає, що американці та британці добре зрозуміли з ким Україна має справу, тому військова та фінансова допомога від них буде тільки зростати. Зокрема, 37,7 млрд дол., які Джо Байден вимагає від американського конгресу обовязково надійдуть Україні.

Олександр СИРЦОВ, для Leopolis.news