logo
30/11
29/11
28/11
2 ...

Норвегія підписала угоду з ЄБРР про допомогу Україні у закупівлях газу

21-11-2022 20:53466

Норвегія підписала угоду з ЄБРР про допомогу Україні у закупівлях газу
Фото: regjeringen.no

Міністр фінансів Норвегії Трюгве Слагсвольд Ведум сьогодні, 21 листопада, підписав угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про надання фінансування у розмірі 2 мільярдів норвезьких крон, щоб Україна могла купувати природний газ протягом нинішньої зими.

Про це сказавно у пресрелізі уряду Норвегії.

Як зазначається, норвезьке фінансування буде направлено через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), і саме перший віце-президент Юрген Рігтерінк підписав угоду від імені банку сьогодні в Осло.

Норвегія є другим за величиною донором діяльності ЄБРР в Україні.

«Коли в Україні серйозно наближається зима, Росія використовує енергетику як зброю та націлюється на критичну інфраструктуру, намагаючись придушити опір України. Дії Росії є серйозними порушеннями міжнародного права та спричиняють серйозні труднощі для народу України. Тому підтримка Норвегії у забезпеченні енергопостачання є життєво важливою для України», – сказала міністр закордонних справ Аннікен Гюітфельдт.

У липні прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре оголосив, що уряд виділить Україні 10 мільярдів норвезьких крон у 2022 і 2023 роках. З них 2 мільярди норвезьких крон ($182 млн) передбачено на закупівлю газу.

«Україна спеціально звернулася до Норвегії з проханням про підтримку закупівель природного газу цієї зими. Час є критичним, і ми дуже раді, що ЄБРР стане нашим партнером у здійсненні закупівель газу. Важливо спрямувати підтримку через створену міжнародно визнану організацію, яка забезпечить ефективне та прозоре використання фінансування», – сказав міністр фінансів Трюгве Слагсвольд Ведум.

Як зазначається, ЄБРР тісно співпрацює з Україною та зобов’язався надати фінансовий пакет вартістю 3 мільярди євро у 2022–2023 роках, щоб забезпечити продовження функціонування економіки України. Формальним одержувачем газу в Україні стане українська державна компанія «Нафтогаз». На практиці платежі здійснюватимуться безпосередньо європейським постачальникам газу, які отримали попереднє схвалення та виставлятимуть рахунки за обсяг газу, який вони постачатимуть.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news