logo
30/01
29/01
2 ...

Львівські нейрохірурги врятували 10-річного Микиту із раком мозку, якого не взялись лікувати за кордоном

21-11-2022 17:00396

Львівські нейрохірурги врятували 10-річного Микиту із раком мозку, якого не взялись лікувати за кордоном
Фото: пресслужба Львівської міської ради

За п’ять років боротьби із хворобою, 10-річному хлопчику з Харкова видалили уже п’ять пухлин. Надскладну операцію хлопчику провели львівські нейрохірурги: вони видалили пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання.

 

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Вперше хвороба – анапластична епендимома, проявилася у садочку. Це агресивне злоякісне новоутворення, яке швидко росте, мігрує та щоразу з’являється у різних місцях. Відтоді лікарі не припиняють боротися за його життя.

5 надскладних операцій на мозку, 16 блоків агресивної хіміотерапії, але три місяці тому хвороба повернулася. Сталося це у Німеччині, куди родина переїхала, тікаючи від обстрілів у рідному Харкові. Лікарі констатували: пухлина неоперабельна. Утвір розташований біля стовбура головного мозку із ділянками та центрами, відповідальними за життєвоважливі функції дихання, серцебиття та ковтання. Дістатися до нього дуже важко, оперувати ризиковано ще й тому, що анатомія головного мозку після стількох операцій сильно змінена.

Проте батьки не опустили рук і почали шукати спеціаліста, який погодився бодай дати шанс їхньому Микиті. Ним виявився Михайло Ловга, керівник Центру нейрохірургії дитячої лікарні святого Миколая у Львові, який раніше уже оперував хлопчика.

Відтак команда нейрохірургів взялася планувати одне із найскладніших втручань у своїй практиці. Перед спеціалістами стояло надважке завдання: прибрати пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання. І лікарі успішно впоралися.

Зараз Микита продовжує курс хіміотерапії. Хлопчик дуже хоче одужати і продовжити повноцінне навчання у школі, як усі інші дітки. І лікарі докладають максимум зусиль, аби його бажання стало реальністю. А перед випискою усю команду нейрохірургів, які вже не вперше рятують життя Микити, сім’я запросила в гості додому у Харків після Перемоги.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news