logo
26/11
25/11
23/11
22/11
20/11
18/11
16/11
15/11
13/11
12/11
11/11
2 ...

Дмитро Снєгирьов: «На Донбасі ЗСУ не зустрічатимуть хлібом-сіллю» (ВІДЕО)

22-11-2022 20:09294

Дмитро Снєгирьов: «На Донбасі ЗСУ не зустрічатимуть хлібом-сіллю» (ВІДЕО)
Фото: Дмитро Снєгирьов

Після звільнення правобережжя Херсонщини маємо підстави до просування на Запорізькому напрямку. Це дозволить ЗСУ не форсувати Дніпро. Також до кінця року можлива деокупація Сватова на півночі Луганщині.

Про це в інтервю «Каналу свіжої історії» заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

Разом з тим він дав зрозуміти, що заява заступника міністра оборони Володимира Гаврилова про можливість закінчення війни до весни 2023 року є надто оптимістичною. Також вона зроблена на фоні заяв, які зявляються у західних ЗМІ, що у зимовий період знизиться інтенсивність бойових дій, відповідно зявиться можливість до дипломатичних переговорів.

«На жаль російське керівництво розуміє дипломатію як односторонні поступки на їх користь, зокрема про визнання окупації Донбасу та інших територій», – зазначив військовий експерт.

«Заяву заступника міністра оборони слід розглядати як відповідь західним партнерам, що саме ЗСУ буде визначати, коли і в який спосіб буде завершена війна», – говорить Дмитро Снєгирьов.

Також варто згадати заяву Валерія Залужного, що ніяких компромісів з ворогом не буде – тільки війна до перемоги.

Звільнення правобережжя Херсонщини створює передумови для просування на Запорізькому напрямку. Причому ворог це теж розуміє, тому стягує на цьому напрямку додаткові резерви та важку армійську техніку.

Водночас найважчим та найгарячішим напрямком залишається донецький. І там є кілька обєктивних проблем, які заважатимуть швидкому просуванню ЗСУ. Найперше – Донецька та Луганська області це численні міські агломерації, включно із містом-мільйонником Донецьком.

«Московити півроку не могли взяти Бахмут, який є далеко не найбільшим містом, однак цей процес може бути і у зворотньому напрямку, коли нам доведеться звільняти величезні агломерації, коли одне місто фактично переходить у інше», — наголосив Дмитро Снєгирьов.

Друга проблема, на його думку, наявність кордону з рф, що дозволить росії обстрілювати наші війська зі своєї території та легко перекидати резерви. Власне з цією проблемою ЗСУ вже зіткнулись у 2014 році. Ну і, врешті, третя проблема — наявність значного числа колаборантів.

«Так, наші люди там звісно є, однак їх відсоток мізерний», – наголосив Дмитро Снєгирьов, який сам належить до числа таких людей, оскільки був вимушений покинути Луганськ.

Тож зустрічати хлібом-сіллю на Донбасі ЗСУ не будуть. Навпаки, це буде дзеркальна ситуація до того, що відбувалось у Херсоні, де просуванню ЗСУ всіляко сприяли мешканці області.

З огляду на цю обставину Дмитро Снєгирьов сумнівається у можливості проведення планових парламентських виборів на цих територіях у жовтні 2023 року. Найперше через проблеми із списками виборців, які буде проблематично підготувати. Друга причина – велика кількість колаборантів, які без фільтраційних заходів зможуть потрапити як у виборчі комісії, так і бути обрані у ВРУ.

Олександр СИРЦОВ, спеціально для Leopolis.news