На Львівщині аграрії збільшили обсяги збору картоплі

https://leopolis.news/post/75607/-na-lvivshchyni-agrari-zbilshyly-obsyagy-zboru-kartopli

25/11/2022

У Львівській області вирощується  близько 8 % картоплі від загального виробництва по Україні, а  за площами вирощування область посідає 3 місце серед областей. Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

За оперативною інформацією господарствами усіх категорій врожай картоплі зібрано на площі 98,2 тис. га, на 2,8 %  або на  2,7 тис. га більше до 2021 року. Валовий збір картоплі складає 1711,5 тис. тонн, що на 1,8 % більше минулого року. Сільськогосподарські  підприємства у поточному році збільшили площу вирощування «другого хліба» на 26,0% та зібрали 80,0 тис. тонн з площі 2,9 тис.га. 

В господарствах населення вирощується 97% картоплі, а в цілому під цією культурою в області задіяно 13,2 % всієї посівної площі сільськогосподарських культур.

«Сезон польових робіт 2022 року був нелегким з щоденними викликами,  але у будь-якій кризі наші виробники знаходили альтернативні можливості для нарощування обсягів виробництва даної культури.  Площі посадки під картоплю цього року переглянули в бік збільшення, зважаючи на її важливість для продовольчої безпеки України та намагаючись частково компенсувати втрати площ на окупованих територіях» - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Довідково:

В області щорічно вирощується близько 1,7 млн тонн картоплі, з яких за призначенням використовується в межах 650 тис. тонн, а близько 1,0 млн тонн надлишку продукції значною мірою втрачається при зберіганні за відсутності потужностей промислової переробки продукції. На ринках, базарах  основними реалізаторами картоплі залишається населення, а сільгосппідприємства окрім збуту через ринки і торгові мережі постачають товарну картоплю на переробні підприємства з виробництва чіпсів та крохмалю.

 Для зберігання вирощеної продукції у сільськогосподарських підприємствах в наявності 25 картоплесховищ загальною місткістю 90,5 тис. тонн, які в повній мірі забезпечують зберігання обсяги виробництва картоплі. 

В перспективі вирішення питання в ланцюгу «виробництво-переробка-споживач», що дасть високий результат в організації праці на полях, дозволить аграріям отримувати високі врожаї та товарну якість продукції.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news