На сайті президента з'явилась петиція про перейменування назви «росія» на «московія»

https://leopolis.news/post/75614/na-sayti-prezydenta-zyavylas-petyciya-pro-pereymenuvannya-nazvy-rosiya-na-moskoviya

25/11/2022

На сайті президента вже з’явилась відповідна петиція

Петицію зареєстрували на сайті президента України 23 листопада, її автором є Шахворостова Валерія.

«Історичною назвою Росії є Московія. Те саме стосується державних утворень Московського князівства, Московського царства, імперії. Ця назва вживалася в європейських і в деяких азійських мовах. На багатьох історичних мапах XVI—XIX ст., які виготовлялися в Європі до і після перейменування Московського царства на Всеросійську імперію, також фігурує ця назва. 22 жовтня 1721 року, - тобто 301 рік тому, - московський цар Петро І проголосив Московське царство «Российской империей»», - йдеться у петиції.

Авторка петиції зазначає, що назва  «росія» існує лише 301 рік.

«301 рік українці потерпають від брехні російської версії нашого історичного минулого. Називаючи Росію Росією, ми легалізуємо її брехню та підтверджуємо, що згодні з її версією історії. 

У відриві від Києва російська культурна традиція втрачає свої корені. Саме тому Росія так тримається за Україну і Київ», - йдеться у петиції.

За словами автора, Петро І вкрав назву Русі, за ним Катерина ІІ переписала історію, виправивши все, що стосувалася Російської Імперії, на перемоги та здобутки, а все що стосувалося України старанно винищувала, і не лише на папері. Тепер їхню традицію продовжив диктатор сучасної Російської Федерації.

«Насправді ж назва "Україна" (Ukraina) зустрічається ще у 1680 році, - тобто на 41 рік раніше, ніж з'явилася назва "Росія", - на мапі України французького військового інженера і картографа Гійома Левассера де Боплана (на основі генеральної карти 1648 року). На цій самій мапі у правому верхньому кутку позначено розташування Московії – Moscovia Pars (Земля Московія). І це не єдиний історичний документ, існують інші мапи, журнальні та газетні статті, записки істориків та мандрівників того часу. Але російське керівництво відкидає ці історичні документи і цілеспрямовано повторює вигідне для Кремля твердження, що України не існувало до 20 століття», - наголошує авторка петиції.

Також автор петиції наголосила, що офіційна зміна назви держави-терориста – це потужний інформаційний хід на міжнародному рівні.

«Він створить в РФ та інших країнах запит на запитання: "Що таке Московія? Чому українці перейменували Росію на Московію?" Це запустить хвилю пошуку інформації. Разом з пошуком "Московія" відкриються історичні факти створення Російської та Української держав. Ті факти, які або замовчуються, або викривляються кремлівською пропагандою. Це призведе до розвіювання кремлівських міфів щодо історичного минулого "великого русского народа" для росіян та громадян інших держав, що вважали Україну і Росію "єдиним цілим" до початку повномасштабної війни Росії проти України. Це надважливий крок в інформаційній війні, який допоможе Україні перемогти», - наголосила авторка петиції.

Станом на 12 год дня, 25 листопада петиція вже забрала 2279 голосів з необхідних 25 000.  Збір підписав ще триватиме 90 днів.

 Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news