logo
08/02
07/02
2 ...

Понад 70 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині – Мінінфраструктури

28-11-2022 17:00200

Понад 70 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині – Мінінфраструктури
Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Країна-терорист, як учасниця «зернової угоди» штучно затягує огляд суден, які прямують до українських портів за агропродукцією. Один день простою суден обходиться щонайменше у 30 тисяч доларів. Зараз судна очікують на інспекцію – від 2 до 5 тижнів.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, під час візиту до портів «Одеса» та «Південний» разом з послом США Бріджит Брінк та Спецуповноваженим з санкційної політики США Джеймсом О’Браєном, повідомляє пресслужба відомства.

На зустрічі Олександр Кубраков наголосив на необхідності включення до «Зернової ініціативи» портів Миколаєва, прискорення інспектування суден в Босфорі та пролонгація домовленостей щонайменше на 1 рік.

«77 суден стоять у черзі для проходу інспекції в Туреччині, порти Великої Одеси використовують до 50% своїх потужностей, вартість зерна зростає з кожним новим шантажем з боку росії.

Штучне затягування призводить до збитків з боку фермерів та судновласників, у висновку втрачають найуразливіші верстви населення та країни на межі голоду. Один день простою обходиться щонайменше у 30 тисяч доларів. Зараз судна очікують на інспекцію – від 2 до 5 тижнів.

Стратегічно ми маємо досягти не тільки пришвидшення інспекцій на Босфорі, а й долучення до Ініціативи портів Миколаєва та пролонгації угоди щонайменше на рік.

Вдячний американським партнерам за співпрацю та готовність просувати на міжнародних майданчиках посилення «Зернової ініціативи», – прокоментував Олександр Кубраков.

За словами Міністра, Україна вже офіційно звернулась до ООН та Туреччини з пропозицією приєднання порту Миколаєва до «Зернової ініціативи» та очікує відповіді від гарантів домовленостей. 

Також в рамках візиту Міністр інфраструктури та представники США зустрілись з представниками портового та аграрного бізнесу та обговорили варіанти сприяння їх роботі в рамках Ініціативи. 

Нагадаємо, з 1 серпня з портів Великої Одеси експортовано понад 12 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news