logo
30/01
29/01
2 ...

У Львові з 1 грудня запрацюють спецмайданчики, куди містяни зможуть здати будівельні відходи, стару побутову техніку та меблі

29-11-2022 19:43474

У Львові з 1 грудня запрацюють спецмайданчики, куди містяни зможуть здати будівельні відходи, стару побутову техніку та меблі
Фото: Львівської міської ради

Роздільний збір відходів у Львові. На вул. Князя Лева, 4а (вул. Льва) і вул. Жовківська, 18 працюють майданчики для збору великогабаритних та дрібних будівельних відходів. 

Тут львів'яни мають змогу безкоштовно здати деревину (старі меблі, вікна, двері), побутову техніку (холодильники, телевізори, пральні машини), шини, скло, папір, метал, а також дрібні будівельні відходи. Облаштувало майданчик ЛКП «ТФ «Львівспецкомунтранс», повідомляє пресслужба Львівської міськради.

Мерія закликає мешканців використовувати майданчики і здавати туди відповідні відходи.

«Проєкт спрямований на те, аби зменшити потрапляння негабаритних та будівельних відходів у сміттєві контейнери, адже всім знайома картина, коли контейнерні майданчики біля житлових будинків заповнені десятками мішків будівельного сміття, поламаними меблями, старими холодильниками. Такі речі деформують баки, які розраховані на 185 кілограмів ваги, та пошкоджують вартісні частини спецавтомобіля, наприклад, пресувальну плиту. Окрім того, вони псують зовнішній вигляд прибудинкової території і завдають певних незручностей мешканцям.

Тому ми намагаємося викорінити негативну практику й впровадити нові, якісні стандарти в сфері збору великогабаритних та будівельних відходів. У першу чергу, це дасть змогу збільшити кількість відібраної вторсировини й зменшити кількість відходів, які потрібно вивозити з міста. За таким алгоритмом працює Європа, забезпечуючи оптимальну ефективність роботи контейнерних майданчиків, шляхом зменшення навантаження на них. Це, беззаперечно, позитивний досвід, і ми маємо якнайшвидше його впровадити в українські реалії», — повідомив директор ЛКП «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин.

Відходи на майданчиках на вул. Князя Лева, 4а (вул. Льва) і вул. Жовківська, 18 прийматимуть лише від фізичних осіб (мешканців м. Львова), які повинні надати такі документи та інформацію:

документ, що підтверджує проживання у м. Львові (копію паспорта, довідки, квитанції про сплату за житлово-комунальні послуги, учнівського або студентського посвідчення тощо);

контактні дані (адреса, номер телефону).

Від однієї особи приймають відходи у кількості:

  • меблі, побутові прилади — не більше 1 (однієї) одиниці відходів в місяць (поштучно);
  • дрібні будівельні відходи — не більше 250 кг на місяць (насипом);
  • скло — не більше 20 кг на місяць;
  • шини легкових автомобілів — 4 шт. один раз на рік.

Кількість відходів, які можна здати, спеціально обмежили, щоб послугою не зловживали підприємства.

Майданчики для збору великогабаритних та дрібних будівельних відходів працюють з 08.30 год до 17.15 год. — з понеділка по четвер, з 08.30 год і до 16.00 год — у п’ятницю, та з 09.00 год і до 13.00 год — у суботу.

За додатковою інформацією можна звертатися за тел. 252−10−62, (067) 252−10−62

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news