logo
03/02
02/02
2 ...

У Львові засудили хакера, який зламував електронні поштові скриньки та продавав дані з них

30-11-2022 11:45183

У Львові засудили хакера, який зламував електронні поштові скриньки та продавав дані з них
Фото: 5.ua

За публічного обвинувачення Галицької окружної прокуратури суд визнав винним 31-річного мешканця Львова у  несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних електронних мереж, збуті інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп'ютерах, та у створенні і використанні  шкідливих програмних засобів (ч.1 ст. 361, ч. 1 ст.361-2., ч. 1 ст.361-1 КК України).

Про це повідомляє відділ інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.

Прокурори у суді довели, що винуватець, маючи навички з використання програмного забезпечення, за допомогою власного комп’ютера поширив через інтернет серед необмеженого кола осіб шкідливе програмне забезпечення, призначене для несанкціонованого втручання в роботу електронних інформаційно-комунікаційних систем.

Відповідно до висновку комп’ютерно-технічної експертизи та бази даних «VIRUSTOTAL» зазначена програма є шкідливою.

Відтак, цього ж року фігурант, використовуючи вказану програму, шляхом підбору авторизаційних даних, а саме, логіна і пароля, отримав доступ до 53 облікових записів поштових скриньок, шо є інформацією з обмеженим доступом, яка створена та захищена відповідно до вимог чинного законодавства.

Зокрема, засуджений здійснив несанкціоноване втручання в роботу облікових записів 12 відомих мережевих поштових сервісів, що призвело до порушення порядку маршрутизації інформації,  її блокування та витоку.

Вироком суду йому призначено покарання у виді 1 року і 6 місяців позбавлення волі зі встановленням іспитового строку.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news