logo
01/12
30/11
29/11
28/11
2 ...

Суд арештував майно двох митників поста «Городок», ще двоє – під домашнім арештом

01-12-2022 14:14345

Суд арештував майно двох митників поста «Городок», ще двоє – під домашнім арештом
Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань продовжує системну роботу з протидії зловживанням на митниці, які в умовах воєнного часу є не лише морально неприпустимими, а й завдають значної економічної шкоди державі.

Про це повідомляє ДБР.

Працівники ДБР повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем чотирьом державним інспекторам митного поста «Городок» Львівської митниці.

Митники незаконно звільнили від сплати митних платежів 47 автомобілів, ввезених з-за кордону вже після скасування Верховною Радою рішення щодо звільнення від митних платежів транспортних засобів.

Після 1 липня 2022 року працівники митного поста продовжували оформлювали ввезені автомобілі за нульовою ставкою.

За оперативною інформацією, розмитнення одного автомобіля коштувало від 500 до 1 тисячі доларів США.

За такою схемою на територію України було ввезено 47 транспортних засобів, до бюджету не було сплачено майже 3, 5 млн гривень.

Посадовцям митниці повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України). Передбачене статтею покарання – позбавлення волі на строк до шести років.

Також відбулися обшуки за місцем роботи та у помешканнях фігурантів, під час яких були вилучені документи, чорнові записи, мобільні телефони.

Досудове розслідування здійснювалося за сприяння підрозділу ВБ Держмит служби України.

Готуються клопотання до суду про відсторонення їх від займаних посад та обрання запобіжних заходів – тримання під вартою.

Процесуальне керівництво здійснює Львівська обласна прокуратура.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news