logo
27/01
26/01
25/01
22/01
17/01
13/01
11/01
04/01
03/01
02/01
2 ...

Ще 4 нові заповідники місцевого значення зʼявилися на Львівщині

01-12-2022 20:32699

Ще 4 нові заповідники місцевого значення зʼявилися на Львівщині
Фото: зі сторінки у Facebook

Це дозволить обмежити діяльність яка б могла пошкодити чи знищити їх, а відтак і зберегти для майбутніх поколінь.

Депутати Львівської облради підтримали рішення щодо створення чотирьох ботанічних пам’яток природи місцевого значення, інформує Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА.

Зокрема, ботанічними пам’ятками місцевого значення оголошено:

- «Сихівський дуб» у місті Львові з метою збереження екземпляра дуба звичайного віком орієнтовно 180 років, який має особливу біологічну, культурну, естетичну цінність та важливе екологічне значення.

Необхідність надання статусу ботанічної пам’ятки природи дереву підтвердили науковці відділу дендрології Ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка та кафедри містобудування Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка».

- «Сосна графів Вишневських» у місті Червоноград. Дерево породи «сосна чорна» віком понад 100 років, яке має історичне значення та входило до території палацово-паркового комплексу Потоцьких (у той час Вишневських). Заповідний об’єкт розташований в межах Червонограда на території стадіону «Гірник».

Обґрунтування щодо створення пам’ятки природи підготували науковці кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України.

- «Група дубів звичайних» та «Вікові дуби в урочищі «Великий», які знаходяться у селі Медвежа на Дрогобиччині.

Ці природоохоронні об’єкти створено без вилучення у землевласника/землекористувача з метою збереження та охорони вікових дубів породи «дуб звичайний»:

• «Група дубів звичайних» – це 6 дерев віком близько 140-150 років.

• «Вікові дуби в урочищі «Великий» – це 2 дерева віком 230-240 років.

Обґрунтування щодо створення ботанічних пам’яток природи у селі Медвежа підготували науковці кафедри екології та географії Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка.

Нагадаємо, що створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду – це ще один спосіб збереження вікових дерев, яких, на жаль, з кожним роком, в силу різних обставин, залишається все менше.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news