logo
03/02
02/02
2 ...

СБУ перевіряла на поліграфі черниць монастиря Московського патріархату на Закарпатті

01-12-2022 12:41368

СБУ перевіряла на поліграфі черниць монастиря Московського патріархату на Закарпатті
Фото: СБУ

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні заходи на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті.

Понад 20 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа, інформує пресслужба СБУ.  

Співробітники СБУ знайшли велику кількість агітаційно-пропагандистських матеріалів. Більшість літератури – авторства російських діячів і видана російськими друкарнями.

Петиція про заборону в Україні УПЦ (МП) набрала необхідні 25 тис. голосів

Серед виявленого правоохоронцями – книжки ксенофобського змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. У знайдених брошурах заперечується право України на незалежність і наголошується, що росію, Україну та білорусь «нельзя разделить».

Попри заборону керівника єпархії в монастирі продовжували згадувати під час молебнів патріарха рпц кирила гундяєва, який «благословив» російських військових убивати українців. Навіть розробили так звану «пам’ятку», де аргументували, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. У випадку непокори – залякували «бути відстороненим від усякого священства».

Також під час заходів СБУ знайшла тексти проросійських пісень, якими прославляли «русскую землю» і закликали до «пробуждения матушки-Руси».

Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.

Як наголошують в СБУ, вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства.  

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news