logo
23/06
22/06
20/06
19/06
18/06
17/06
15/06
2 ...

Європейська комісія профінансує друк підручників для українських школярів

02-12-2022 19:491790

Європейська комісія профінансує друк підручників для українських школярів
Фото: imzo.gov.ua

За кошти програми ЄС «Еразмус+» будуть надруковані підручники з української мови для 5-го класу.

Напередодні, 1 грудня 2022 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет звернувся до учасників 5-го Європейського освітнього саміту, де, зокрема, подякував за потужну підтримку сфери освіти і науки України, повідомляє Урядовий портал.

«Ми щиро вдячні усім країнам Європейського Союзу за непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також за всі заходи, здійснені урядами ваших країн для допомоги українським тимчасово переміщеним дітям, студентам, працівникам освіти і науки та усім громадянам України, які були вимушені втікати за кордон через жорстоке вторгнення рф на територію України», – звернувся до учасників Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Міністр освіти, молоді та спорту Чеської Республіки Владімір Балаш під час заходу представив ухвалену Декларацію Коменського, яка засуджує російську агресію в Україні, державам-членам ЄС на Європейському освітньому саміті.

Декларацію вже підтримали Словенія, Хорватія, Литва, Естонія, Фінляндія та Португалія.

«Дякую за підтримку пану Балашу, який був ініціатором цього документа, та усім, хто приєднався і ще долучиться до засудження жорстокості і вчинення воєнних дій російського агресора на території нашої держави», – зазначив Сергій Шкарлет.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко взяв участь у форумі, що пройшов під девізом «Bright young minds».

Цьогоріч окрема панель форуму була присвячена питанням українських школярів та студентів, їхній інтеграції в освітні системи країн-членів ЄС, а також відновленню України. Тематична панель пройшла за участі Марії Габріель, Єврокомісара з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді, міністрів освіти Польщі, Литви та Естонії, а також представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та громадянського суспільства.

Під час форуму було публічно представлено підтримку Європейської комісії українській системі шкільної освіти: за кошти програми ЄС «Еразмус+» будуть надруковані підручники з української мови для 5-го класу.

«Повномасштабна військова агресія рф за підтримки білорусі проти України призвела до багатьох трагедій для України. Станом на сьогодні пошкоджено та зруйновано 2 тис. 789 закладів освіти України. Наперекір усьому, ми продовжуємо забезпечувати навчання, а кожен учасник сфери освіти та науки активно став на оборону фронту», – зазначив Андрій Вітренко.

Андрій Вітренко висловив подяку всім державам-членам ЄС за підтримку українських студентів, дослідників та співробітників, які знайшли свій тимчасовий захист за межами України. Також він наголосив на важливості підтримки інституційної спроможності української системи вищої освіти для її негайної та тривалої відбудови та відновлення. Так, за результатами опитування закладів фахової передвищої та вищої освіти, проведеного МОН спільно з ДНУ «Інститут освітньої аналітики», Освітнім кластером, у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародною неурядовою організацією (МНДО) «Save the Children» та Світовим банком, існує нагальна та значна потреба у структурних інвестиціях у заклади вищої освіти. Зокрема, йдеться про бомбосховища, лабораторні приміщення, цифрову інфраструктуру, розмінування, деконструкцію та підтримку внутрішньо переміщених осіб.

Відтак, під час форуму Перший заступник Міністра наголосив на ключовому значенні участі закладів вищої освіти України як повноправних членів в ініціативі Європейських університетських альянсів. Це стане хорошим фундаментом для того, щоб українські університети стали рівноправними партнерами з європейськими колегами.

Андрій Вітренко також наголосив, що Україна продовжує підтримувати подальші ініціативи Twinning та двосторонню співпрацю між університетами в Україні та державах-членах ЄС.

«Ми бачимо велику додану цінність у збереженні та сприянні міжособистісним зв’язкам з українськими університетами, які втратили – поки що – частину свого людського капіталу. Університети – це не просто стіни, це люди, і ми працюємо над тим, щоб з часом повернути наших людей назад», – підкреслив Перший заступник Міністра освіти і науки України.

Під час діалогу з партнерами, також обговорили проблеми, з якими зараз стикаються українські діти як в Україні, так і за кордоном.

Нагадаємо, Асоціація «COST» приймає пропозиції для спільного розвитку ініціатив у всіх галузях науки і техніки.

Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news