logo
30/01
29/01
2 ...

Американський астронавт-рекордсмен Скотт Келлі зустрівся з українськими військовими пілотами

03-12-2022 16:14307

Американський астронавт-рекордсмен Скотт Келлі зустрівся з українськими військовими пілотами
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Скотт Келлі — не лише астронавт-рекордсмен, але й професійний пілот винищувача-бомбардувальника F-14. Перед від'їздом з Києва він попросив влаштувати зустріч з українськими пілотами.

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

«Ми до останнього не знали, чи відбудеться ця зустріч, через загрози ракетних ударів. Але все сталося. Скотт зустрівся з командувачем повітряного командування «Центр» Повітряних Сил Збройних Сил України, генерал-лейтенантом Анатолієм Кривоножком та пілотами винищувачів Міг-29. Це була дуже тепла, дружня і засекречена розмова», - розповіли у Генштабі.

Під час зустрічі говорили про подвиги українських пілотів, їхній талант вести повітряний бій проти переважною кількістю противника, про те, як захистили столицю в перші дні повномасштабної війни й, звісно, про  «Привида Києва». А ще про літаки F-16, які дуже потрібні Україні.

«Як для колишнього льотчика-винищувача Військово-морських сил США для мене було честю зустрітися з українськими пілотами, які відбивали російські атаки в перші дні війни. Вони досягли у цьому успіхів, але зараз потребують підтримки зі сторони Заходу. Сучасні технології й зброя допоможуть протидіяти атакам на українську критичну інфраструктуру.  Якби я був пілотом російських військово-повітряних сил, я б боявся цих хлопців.  Вони знають, що роблять», - зазначив Скотт Келлі.

Додамо також, що під час візиту в Україну, американський астронавт Скотт Келлі, який є амбасадором фандрейзингової кампанії UNITED24, відвідав Ірпінь, а також дитячу лікарню «ОХМАТДИТ» у Києві.

 Підготувала Анастасія АндрійчукLeopolis.news